ВСТУП
Ефективна податкова політика підприємства здатна суттєво сприяти удосконаленню методів господарювання, підвищенню рентабельності виробництва, зміцненню комерційного розрахунку як основи стійкого фінансового стану і стабільної роботи підприємства та виконання ним зобов'язань перед бюджетом, банком, контрагентами.
Питаннями дослідження оподаткування підприємств України приділяли увагу багато вітчизняних науковців-дослідників та економістів-практиків. Серед них слід виділити роботи В.Вітлінського, А.Скрипника, Р.Жарко, В.Загорського, Т.Єфименко, В.Огліх, О.Шаповалова, М.Романюка, Т.Коляди, І.Бурденка, О.Кравченка, А.Крисоватого, Є.Вишневського, А.Сокольської. У працях вчених детально охарактеризовано та проаналізовано окремі елементи податкової системи, наведено пропозиції щодо напрямів реформування діючої моделі.
Податкова політика підприємства враховує, в першу чергу, особливості його діяльності та динаміку розвитку. Саме тому важливо розуміти, яким чином кожен податок впливає на показники фінансового стану підприємства, тобто досконально володіти об'єктивним аналізом податків.
Отже, предметом дослідження є система оподаткування підприємства. Об’єктом дослідження виступає ПАТ "Телекомiнвест" .
Метою даного дослідження є вивчення сутності податків та їх впливу на діяльність підприємства.
Відповідно до мети були поставлені такі завдання:
- визначити економічну сутність податків, дослідити їх функції;
- вивчити елементи системи оподаткування;
- дослідити класифікацію податків;
- надати характеристику прямим та непрямим податкам;
- вивчити механізм розрахунку основних податків;
- проаналізувати діяльність підприємства, що досліджується;
- запропонувати заходи, спрямовані на оптимізацію податкової політики та в кінцевому результаті поліпшення фінансового та майнового стану підприємства.
Методи дослідження. При вирішенні поставлених завдань у роботі використовувались економіко-статистичні, економіко-математичні методи, а також методи аналізу та синтезу, індукції та дедукції, порівняльних характеристик. Теоретичною та методологічною основою даного дослідження стало вивчення та творче переосмислення основних досягнень зарубіжної та вітчизняної фінансової науки з проблем податкової політики.
Теоретичною і методологічною базою дослідження стали роботи вітчизняних і зарубіжних вчених-економістів. Інформаційною базою для здійснення аналізу підприємства стали закони України, Положення (стандарти) бухгалтерського обліку; звітність підприємства ПАТ "Телекомiнвест" за 2008 – 2009 роки його діяльності (балансові звіти підприємства – форма № 1, звіти про фінансові результати підприємства– форма № 2).
Структура роботи. Робота складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел.
РОЗДІЛ І. СУТНІСТЬ ОПОДАТКУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ І ПОДАТКОВА СИСТЕМА
1.1. Сутність податків, їх функції та класифікація
У більшості країн світу податки є "ефективним знаряддям державної політики" відносно життєдіяльності суспільства, а саме: перерозподілу валового внутрішнього продукту у соціальному, віковому, територіальному, галузевих аспектах компенсації недоліків ринкових механізмів, розміщення ресурсів і забезпечення суспільними благами, заохочення бізнесу, ділової та інвестиційної активності, мотивації до праці, антициклічного регулювання економіки, підтримання рівня зайнятості, стабілізації ринкової кон’юнктури.
Податкова система в кожній країні є однією із стрижневих основ економічної системи. Вона, з одного боку, забезпечує фінансову базу держави, а з іншого - виступає головним знаряддям реалізації її економічної доктрини.
Податки - обов'язкові нормативні платежі в державний або місцевий бюджет, що їх вносять як окремі особи, так і підприємства різних форм власності [10].
Історично це найдавніша форма фінансових відносин між державою і членами суспільства.
За економічним змістом - це фінансові відносини між державою і платниками податків з метою створення загальнодержавного централізованого фонду грошових коштів, необхідних для виконання державою її функцій. На відміну від фінансів у цілому ці взаємовідносини мають односторонній характер - від платників до держави [12].
У фінансовій термінології застосовуються п'ять термінів, що відображають платежі державі - плата, відрахування і внески, податок, збір. Причому в окремих випадках плата і відрахування виступають як тотожні податкам поняття.
Плата передбачає певну еквівалентність відносин платника з державою (плата за воду тощо). Розмір плати залежить від кількості ресурсів, що використовуються, а надходження плати саме державою визначається як державна власність на ці ресурси. Якщо держава втратить право власності на них, то вона втратить і ці доходи.
Відрахування і внески передбачають цільове призначення платежів. Воно може бути частковим (відрахування), тобто встановленим згідно з економічним змістом платежів, або повним (внески), коли витрачання коштів у повному обсязі проводиться тільки за цільовим призначенням. Наприклад, часткове цільове призначення мають відрахування на геологорозвідувальні роботи, а повне цільове призначення - відрахування і внески у різні позабюджетні цільові фонди - внески у Пенсійній фонд та Фонд соціального страхування, внески у фонд сприяння зайнятості населення та ін.
Податок встановлюється для утримання державних структур і для фінансового забезпечення виконання ними функцій держави - управлінської, оборонної, соціальної та економічної. Вони не мають ні елементів конкретного еквівалентного обміну, ні конкретного цільового призначення. Однак, якщо їх розглядати сукупно, то прикмети плати і відрахувань видно досить чітко.
Особливою формою податкових платежів є збори. На відміну від податків, які мають характер регулярних надходжень, збори є платежами разового, випадкового і незначного за розмірами характеру.
В основі побудови механізму стягнення податків лежать елементи системи оподаткування, такі як: суб'єкт і об'єкт оподаткування, ставка податку, одиниця оподаткування, пільги, преференції, джерела сплати, строки сплати .
Суб'єкт оподаткування, або платник податку - це та фізична або юридична особа, яка безпосередньо сплачує податок [14].
Об'єкт оподаткування, або база оподаткування вказує на те, що саме оподатковується (майно, доход, товари).
Джерело сплати - це дохід платника, з якого він сплачує податок.
Пільги – виключення з загальних правил, що передбачені законом, з урахуванням платоспроможності, участі платника податку у суспільному виробництві.
Одиниця оподаткування - це одиниця виміру (фізичного чи грошового) об'єкта оподаткування. Фізичний вимір досить точно відображає об'єкт оподаткування. Наприклад, оцінка земельної ділянки при оподаткуванні проводиться в гектарах, сотих гектара і т. ін. Чим більші розміри об'єкта оподаткування, тим більша одиниця виміру. Грошовий вимір може бути безпосереднім - при оцінці доходів і опосередкованим - при оцінці тієї ж земельної ділянки ( за ринковою чи нормативною ціною), майна і т. ін.
Преференції – це особливі пільги, що надаються однією державою іншій на умовах взаємності або в односторонньому порядку без розповсюдження на третьої країни.
Податкова ставка - законодавчо установлений розмір податку на одиницю оподаткування. Існують такі підходи до встановлення податкових ставок:
- універсальний (для всіх платників встановлюється єдина податкова ставка);
- диференційований (для різних платників існують різні рівні ставок).
За побудовою ставки бувають:
- тверді ( встановлюються у грошовому виразі на одиницю оподаткування в натуральному обчисленні). Вони бувають:
а) фіксовані - встановлені у конкретних сумах ;
б) відносні - визначені відносно до певної величини (наприклад., у процентах до мінімальної заробітної плати).
- процентні ставки встановлюються щодо об'єкта оподаткування, який має грошовий вираз. Вони поділяються на три види:
а) пропорційні ставки, які не залежать від розміру об'єкту оподаткування;
б) прогресивні ставки розмір яких зростає в міру збільшення обсягів об’єкта оподаткування:;
в) регресивні ставки, на відміну від прогресивних, зменшуються в міру зростання об'єкта оподаткування.
Податкова квота - це частка податку платника, яка може бути визначена як в абсолютному розмірі й у відносному виразі. Значення податкової квоти полягає в тому, що вона характеризує рівень оподаткування.
Функції податків як фінансової категорії випливають з функцій фінансів. Фінанси в цілому виконують дві функції - розподільну і контрольну. Податки безпосередньо пов'язані з розподільною функцією в частині перерозподілу вартості створеного валового внутрішнього продукту між державою і юридичними та фізичними особами. Вони виступають методом централізації ВВП у бюджеті на загальносуспільні потреби, виконуючи таким чином фіскальну функцію.
Фіскальна функція є основною у характеристиці сутності податків, вона визначає їхнє суспільне призначення. З огляду на цю функцію держава повинна отримувати не просто достатньо податків, але, головне, надійних. Податкові надходження мають бути постійними і стабільними й рівномірно розподілятися в регіональному розрізі.
Економічна функція податків полягає в тому, що за їх допомогою держава впливає на процес відтворення, стимулює або стримує темпи розвитку окремих підприємств, галузей і економіки в цілому.
Регулююча функція податків полягає у їх впливі на різні сторони діяльності їх платників.
Крім того, податки виконують ще розподільчу, стимулюючу, контрольну та інформаційну функції. За допомогою податків держава може стимулювати розвиток науково-технічного прогресу, внесення іноземних інвестицій, розвиток вітчизняного виробництва. Здійснюючи збір податків, податкова адміністрація одночасно контролює господарчу діяльність підприємств і за допомогою штрафів, закриття рахунків, арбітражних судів заставляє суб’єктів господарювання діяти у межах діючого законодавства.
Традиційно класифікацію податків проводиться за наступними ознаками (рис. 1.1):
Рис. 1.1. Класифікація податків
Залежно від рівня державних структур. Податкова система формується як на державному так і на регіональному рівнях. Залежно від рівня встановлення податки поділяються на загальнодержавні (ПДВ, акцизний збір, податок на прибуток підприємств податок на доходи фізичних осіб, державне мито, податок на нерухоме майно, плата за землю та інші) та місцеві. Місцеві податки й збори - це податок з реклами, готельний збір, курортний збір та інші. Механізм їх справляння і порядок сплати встановлюється сільськими і міськими радами відповідно до переліку, і в межах граничних ставок, визначених законодавством України. Суми цих податків і зборів зараховуються на місцевому бюджеті.
Залежно від форми оподаткування податки бувають прямі (податок на прибуток підприємств податок на доходи фізичних осіб, податок на землю та інші), непрямі (ПДВ, акцизний збір, державне мито). Прямі податки встановлюються безпосередньо на дохід або майно платника. Непрямі податки включаються у вигляді надбавки до цін товарів і оплачуються споживачем. При прямому оподаткуванні грошові відносини виникають між державою і самим платником, який безпосередньо вносить платежі до бюджету. При непрямому оподаткуванні суб'єктом податку стає продавець товару, який виступає посередником між державою і платником (споживачем товару чи послуги). Прямі податки поділяються на реальні і особові. Реальні податки сплачують з окремих видів майна, а особові встановлюються у вигляді податків на доходи. Непрямі податки поділяються на акцизи і мито.
Залежно від економічного змісту об’єкта оподаткування податки поділяються на: податок на доходи, податки на споживання, податки на майно (сплачується не один раз, а постійно поки майно перебуває у власності платника податків).
Залежно від способу оподаткування податки бувають:розкладні, тобто встановлюється загальна сума потреби держави в доходах, яка розподіляється між територіальними одиницями і на нижчому рівні між платниками податків;окладні, такі податки, що спочатку встановлюються ставки податку, а потім розмір податку для кожного платника і загальна сума податку формується як сума окремих платежів.
Залежно від способу зміни податкових ставок податки бувають: фіксовані або пропорційні, прогресивні, регресивні.
Залежно від платника податки поділяються на: податки з юридичних осіб (податок з прибутку підприємств, ПДВ, акцизний збір); податки з фізичних осіб (податок на доходи фізичних осіб, податок з промислу, курортний збір); змішані податки (податки з власників транспортних засобів, плата за землю).
Залежно від джерела сплати: податки, що фінансуються за рахунок виручки від реалізації продукції (акцизний збір, ПДВ); податки, що включають відрахування на соціальне та пенсійне страхування); податки, що сплачуються за рахунок прибутку (податок на майно, плата за землю).
Отже, можна сказати, що податки відіграють важливу роль у функціонуванні держави, тому що вони є одним із найважливіших видів державних доходів, що їх одержує держава на підставі своїх владних повноважень. Розглянуті елементи системи оподаткування лежать в основі побудови механізму стягнення податків, тому оволодіння податковою роботою потребує чіткого, повного й точного розуміння податкової термінології. Синхронне ведення податкової роботи на всіх рівнях можливе тільки при однозначному тлумаченні елементів
системи оподаткування усіма її суб' єктами.
1.2. Система оподаткування підприємств в Україні
Оподаткування - це метод розподілення доходів (доданої вартості) між громадянами, господарчими суб’єктами і державою за допомогою податків. В умовах існування різних форм власності, коли державна власність не має домінуючого значення, основним методом формування доходів держави є податки, які в тій чи іншій країні складають податкову систему.
Податкова система - це сукупність загальнодержавних і місцевих податків, зборів та інших обов'язкових платежів до бюджетів і державних цільових фондів, а також принципи і методи їх побудови та стягнення.
Принципи побудови податкової системи визначені у ст. З Закону України "Про систему оподаткування" № 77/97-ВР від 18 лютого 1997р.: [10]
- стимулювання науково-технічного прогресу, технологічного оновлення виробництва, виходу вітчизняного товаровиробника на світовий ринок високотехнологічної продукції;
- стимулювання підприємницької виробничої діяльності та інвестиційної активності - введення пільг щодо оподаткування прибутку (доходу), спрямованого на розвиток виробництва;
- обов'язковість - впровадження норм щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), визначених на підставі достовірних даних про об'єкти оподаткування за звітний період, та встановлення відповідальності платників податків за порушення податкового законодавства;
- рівнозначність і пропорційність - справляння податків з юридичних осіб здійснюється у певній частці від отриманого прибутку і забезпечення сплати рівних податків і зборів (обов'язкових платежів) на рівні прибутки і пропорційно більших податків і зборів (обов'язкових платежів) - на більші доходи;
- рівність, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації-забезпечення однакового підходу до суб'єктів господарювання (юридичних і фізичних осіб, включаючи нерезидентів) при визначенні обов'язків щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів);
- соціальна справедливість - забезпечення соціальної підтримки малозабезпечених верств населення шляхом запровадження економічно обгрунтованного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян та застосування диференційованого і прогресивного оподаткування громадян, які отримують високі та надвисокі доходи;
- стабільність - забезпечення незмінності податків і зборів (обов'язкових платежів) і їх ставок, а також податкових пільг протягом бюджетного року;
- економічна обґрунтованість - встановлення податків і зборів (обов'язкових платежів) на підставі показників розвитку національної економіки та фінансових можливостей з урахуванням необхідності досягнення збалансованості витрат бюджету з його доходами;
- рівномірність сплати - встановлення строків сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) виходячи з необхідності забезпечення своєчасного надходження коштів до бюджету для фінансування витрат;
- компетенція - встановлення і скасування податків і зборів (обов'язкових платежів), а також пільг їх платникам здійснюються відповідно до законодавства про оподаткування виключно Верховною Радою України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим і сільськими, селищними, міськими радами;
- єдиний підхід - забезпечення єдиного підходу до розробки податкових законів з обов'язковим визначенням платника податку і збору (обов'язкового платежу), об'єкта оподаткування, джерела сплати податку і збору (обов’язкового платежу), податкового періоду, ставок податку і збору (обов'язкового платежу), строків та порядку сплати податку, підстав для надання податкових пільг;
- доступність-забезпечення дохідливості норм податкового законодавства для платників податків і зборів (обов'язкових платежів).
До цього закону включено як податки, так і ніші обов'язкові платежі, що справляються в Україні, з поділом їх на загальнодержавні та місцеві.
Податкова система України відповідно до Закону України «Про систему оподаткування» включає загальнодержавні та місцеві податки і обов'язкові платежі.
До складу загальнодержавних податків і обов'язкових платежів належать: податок на додану вартість; акцизний збір; податок на доходи фізичних осіб; мито; державне мито; плата (податок) за землю; рентні платежі; податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів; податок на промисел; збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету; збір за спеціальне використання природних ресурсів; збір за забруднення навколишнього природного середовища; збір на обов'язкове соціальне страхування; плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності; фіксований сільськогосподарський податок; єдиний податок для суб'єктів малого підприємництва; збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства; збір, що справляється з туристичних послуг.[10]
1.3. Характеристика прямих та непрямих податків
До прямих податків відносяться податок на доходи фізичних осіб, податок на прибуток, податок на промисел, податок на землю, податок на власників транспортних засобів.
Податок на доходи фізичних осіб стягується безпосередньо з доходів платників - фізичних осіб.
З 1 січня 2004 року в Україні вступив в дію Закон України „Про податок з доходів фізичних осіб” від 22.05.2003 р. № . № 889- IV.
Згідно цього Закону платниками податку являються : резиденти, які отримують доходи як з джерел походження з території України, так і за її межами; нерезиденти, які отримують доход з джерел їх походження на території України.
Резиденти сплачують податок із усіх доходів - отриманих із джерелом їхнього походження як в Україні, так і за кордоном (якщо інше не передбачене договорами про запобігання подвійного оподатковування, укладеними Україною). При цьому в них залишається можливість врахувати податок, сплачений за кордоном, при визначенні в декларації річної суми податку, що підлягає сплаті в бюджет (якщо це передбачено відповідними міжнародними договорами України). Нерезидент платить податок також по діючому сьогодні принципу - тільки з доходів, одержаних в Україні.
Об'єкт оподатковування є загальний місячний оподатковуваний доход (ЗМОД) фізичної особи. Перелік доходів, що включаються до складу ЗМОД, закріплений в п. 4.2 Закону про податок з доходів фізичних осіб.
Відповідно до п.п. 4.2.1 ст. 4 Закону про податок з доходів фізичних осіб до складу ЗМОД включаються доходи у вигляді заробітної плати, інші виплати і винагороди, нараховані (виплачені) платникові податку відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору.
Основна, базова ставка податку на прибуток складає 15%. Крім того, передбачені й інши ставки податку в залежності від виду доходів платника податку.
Обов'язок по нарахуванню, утриманню і сплаті податку з доходів фізичних осіб покладена на роботодавців, які виплачують заробітну плату найманим робітникам. Усі ці особи - підприємства, установи, організації, а також приватні підприємці, що використовують найману працю, - визначені в Законі як «податкові агенти».
Податок на прибуток підприємства – це прямий загальнодержавний податок (рис. 1.2).
Рис. 1.2. Структурно-логічна схема податку на прибуток підприємств
Платниками податку на прибуток виступають [7]: резиденти – суб‘єкти підприємницької діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи, організації, які здійснюють діяльність на отримання прибутку, нерезиденти – юридичні і фізичні особи, створені у будь якій організаційно-правовій формі які отримують доходи на території України за винятком установ і організацій, що мають дипломатичний статус; постійні представництва нерезидентів, які одержують дохід на території України.
Національний банк України та його установи (крім госпрозрахункових) сплачують до державного бюджету суму перевищення валових доходів консолідованого балансу над валовими витратами.
Об‘єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду на [7]:
- суму валових витрат платника податку;
- суму амортизаційних відрахувань, нарахувань згідно ст. 8. 9 Закону про прибуток .
Основна, базова ставка податку на прибуток складає 25%.
Звітними податковими періодами щодо податку на прибуток являються : перший квартал, півріччя, дев’ять місяців та рік.
Податок на землю. Плату за землю введено з метою формування ресурсів для фінансування [3]: заходів з раціонального використання й охорони землі, підвищення родючості ґрунтів; відшкодування власникам землі і землекористувачам витрат, які пов'язані з веденням господарства на землях гіршої якості; розвитку інфраструктури населених пунктів.
Плата за землю надходить на рахунок місцевих бюджетів. Порядок обчислення і сплати податку на землю регулюється Законом України “Про плату за землю” від 19.09.1996 р. №378/96-ВР в редакції Закону про внесення змін та доповнень № 1344-ХІІ від 22.12.99р. [3]
Плата за землю стягується у вигляді земельного податку або орендної плати і встановлюється залежно від грошової оцінки землі. Власники землі сплачують земельний податок. За земельні ділянки, передані в оренду, стягується орендна плата.
Об'єктом плати за землю є земельна ділянка, що перебуває у власності або користуванні (у тім числі й на умовах оренди). Платниками є власники землі та землекористувачі (в тому числі орендарі).
Стягуючи плату за землю, дотримуються такого розмежування: землі сільськогосподарського призначення (придатні для сільськогосподарського виробництва або призначені для цієї мети); землі населених пунктів.
Плата за землю сільськогосподарського призначення. Ставки земельного податку встановлено з одного гектара сільськогосподарських угідь у відсотках від грошової оцінки цих угідь.
Плата за землі населених пунктів. Ставки земельного податку встановлено в розмірі 1% від грошової оцінки землі. Якщо грошової оцінки земельних ділянок не проведено, то використовуються середні ставки земельного податку (за 1м 2). Ставки диференційовано залежно від кількості населення в населеному пункті: вони збільшуються зі збільшенням його кількості.Передбачене також застосування підвищувальних коефіцієнтів до встановлених ставок у населених пунктах курортних зон Чорноморського узбережжя, гірських і пригірських районах Карпат, в інших рекреаційних районах.
На рис. 1.3 наведено структурно-логічна схему сплати земельного податку.
Рис. 1.3. Структурно-логічна схема земельного податку
Податок з власників транспортних засобів та самохідних машин і механізмів. Кошти, що надходять від стягнення податку, спрямовуються на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних шляхів загального користування, проведення природоохоронних заходів на водоймищах. Податок зараховується до бюджетів місцевого самоврядування.
Порядок обчислення та сплати податку на транспортні засоби регулюється Законом України “Про податок із власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” від 11 грудня 1991р. № 1963-ХІІ із змінами і доповненнями [8].
Платниками податку є підприємства, організації, установи (юридичні особи) - власники транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (рис. 1.4).
Згідно із законодавством об'єктами оподаткування є автомобілі (легкові, вантажні, спеціального призначення); колісні трактори; мотоцикли, яхти та судна парусні, човни моторні і катери.
Не оподатковуються: трактори на гусеничному ходу; машини та механізми для сільськогосподарських робіт; автомобілі швидкої допомоги та пожежні; спортивні яхти, судна парусні і човни; транспортні засоби (підйомні й самохідні), що використовуються на заводах, складах, у портах для перевезення вантажів на короткі відстані.
Ставки податку визначено в розрахунку на рік: зі 100 см3 об'єму двигуна, з 1 кВт потужності двигуна, зі 100 см. довжини транспортного засобу. Усі ставки податку встановлені в грн. за видами транспортних засобів і диференційовані залежно від потужності двигуна, виду транспортного засобу, його призначення й використання.
Обчислення податку здійснюється на підставі даних про кількість транспортних засобів за станом на 1 січня поточного року. Податок сплачується за місцезнаходженням юридичних осіб і за місцем проживання фізичних осіб і зараховуються до бюджетів місцевого самоврядування та територіальних дорожник фондів.
Юридичні особи сплачують податок щоквартально рівними частками.
Рис. 1.4. Структурно-логічна схема податку з власників транспортних засобів та самохідних машин і механізмів
Характеристика непрямих податків. Податок на додану вартість (ПДВ). Податок на додану вартість – це частина новоствореної вартості на кожному етапі виробництва продукції, що надходить до бюджету після їх реалізації. ПДВ – це непрямий податок, який стягується до бюджету у вигляді надбавки до ціни товару, який сплачується споживачами.
Правовою базою податку є Закон України “Про податок на додану вартість” від 3.04.97 р. №168/97-ВР (зі змінами і доповненнями) [9].
Платником податку є:
1. Особа, обсяг оподатковуваних операцій з продажу товарів (робіт, послуг) якої протягом будь-якого періоду з останніх дванадцяти календарних місяців перевищував 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
2. Особа, яка ввозить (пересилає) товари на митну територію України або отримує від нерезидента роботи (послуги) для їх використання або споживання на митній території України, за винятком фізичних осіб, не зареєстрованих як платники податку, в разі коли такі фізичні особи ввозять (пересилають) товари (предмети) в обсягах, що не підлягають оподаткуванню згідно з законодавством.
3. Особа, яка здійснює на митній території України підприємницьку діяльність з торгівлі за готівкові кошти незалежно від обсягів продажу, за винятком фізичних осіб, які здійснюють торгівлю на умовах сплати ринкового збору в порядку, встановленому законодавством.
4. Особа, яка на митній території України надає послуги, пов'язані з транзитом пасажирів або вантажів через митну територію України.
5. Особа, відповідальна за внесення податку до бюджету по об'єктах оподаткування на залізничному транспорті, визначена у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
6. Особа, яка надає послуги зв'язку і здійснює консолідований облік доходів та витрат, пов'язаних з наданням таких послуг та отриманих (понесених) іншими особами, що знаходяться у підпорядкуванні такої особи.
Об'єктом оподаткування є операції платників податку з [9]:
- продажу товарів (робіт, послуг) на митній території України, в тому числі операції з оплати вартості послуг за договорами фінансової оренди (лізингу) та операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору) для погашення кредиторської заборгованості заставодавця;
- ввезення (пересилання) товарів на митну територію України та отримання робіт (послуг), що надаються нерезидентами для їх використання або споживання на митній території України, в тому числі операції з ввезення (пересилання) майна за договорами оренди (лізингу), застави та іпотеки;
- вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України та надання послуг (виконання робіт) для їх споживання за межами митної території України.
База оподаткування.
1. База оподаткування операцій з продажу товарів (робіт, послуг) визначається, виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними або регульованими цінами (тарифами) з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших загальнодержавних податків та зборів (обов'язкових) платежів, за винятком податку на додану вартість, що включаються в ціну товарів (робіт, послуг) згідно з законами України з питань оподаткування. До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу в зв'язку з компенсацією вартості товарів (робіт, послуг), проданих (виконаних, наданих) таким платником податку.
2. У разі продажу товарів (робіт, послуг) без оплати або з частковою оплатою їх вартості коштами у межах бартерних (товарообмінних) операцій, здійснення операцій з безоплатної передачі товарів (робіт, послуг) натуральних виплат у рахунок оплати праці фізичним особам, що перебувають у трудових відносинах з платником податку, передачі товарів (робіт, послуг) у межах балансу платника податку для невиробничого використання, витрати на яке не відносяться до валових витрат виробництва (обігу) і не підлягають амортизації, а також пов'язаній з продавцем особі, чи суб'єкту підприємницької діяльності, який не зареєстрований як платник податку, база оподаткування визначається виходячи з фактичної ціни операції, але не нижчої за звичайні ціни.
Ставки податку:
а) Податок становить 20 відсотків бази оподаткування, визначеної статтею 4 Закону “Про ПДВ”, та додається до ціни товарів (робіт, послуг).
б) Податок за нульовою ставкою обчислюється щодо операцій з:
- продажу товарів, що були вивезені (експортовані) платником податку за межі митної території України.
У тому числі за нульовою ставкою оподатковуються інші операції.
Товари вважаються вивезеними (експортованими) платником податку за межі митної території України в разі, якщо їх вивезення (експортування) засвідчене належно оформленою митною вантажною декларацією.
Продаж товарів (робіт, послуг) здійснюється за договірними (контрактними) цінами з додатковим нарахуванням податку на додану вартість. ри розрахунку податку на додану вартість і заповненні першого розділу декларації по ПДВ використовується поняття податкове зобов'язання по ПДВ . Податкове зобов'язання по ПДВ — загальна сума податку, отриманого платником податку у звітному періоді від продажу товарів.
При визначенні ПДВ і заповненні другого розділу декларації застосовується поняття податковий кредит по ПДВ.
Податковий кредит являє собою суму, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду. Податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, сплачених (нарахованих) платником податку в звітному періоді у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг ), вартість яких відноситься до складу валових витрат і основних фондів або нематеріальних активів, що підлягають амортизації.
Податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, сплачених (нарахованих) платником податку в звітному періоді у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), прийняття робіт (послуг) або банківський документ, що підтверджує перерахування засобів в оплату вартості таких робіт (послуг). Варто пам'ятати, що у випадку якщо на момент перевірки платника податку податковим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними раніше документами, платник податку несе відповідальність у виді фінансових санкцій.
Сума ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету, визначається як різниця між сумою податку, одержаного від покупців за реалізовані товари, роботи, послуги (податкове зобов'язання) і сумами податку, сплаченими або які підлягають сплаті постачальникам за виконані роботи, послуги, придбані матеріальні ресурси, паливо, вартість яких спрямована на витрати виробництва та обігу відповідно до основних положень про склад витрат, та податку за придбані та введені в експлуатацію основні виробничі фонди і взяті на облік нематеріальні активи (податковий кредит).
Отже, податок на додану вартість (ПДВ) є видом універсального акцизу, який встановлюється за єдиною ставкою до всього обороту, який вилучає до бюджету частину доданої вартості, створеної на всіх стадіях виробництва і обігу.
Акцизний збір - один із непрямих податків, що включається до ціни товарів. Встановлюється, як правило, на високорентабельні товари і стягується за ставками, диференційованими за окремими групами товарів.
Перелік підакцизних товарів, як правило, включає в себе предмети не першої необхідності та високорентабельні товари, споживання яких держава намагається обмежити. Так, в Україні оподатковуються: алкогольні і тютюнові вироби, транспортні засоби, нафтопродукти.
На сьогодні перелік підакцизних товарів і ставки акцизного збору на такі товари визначено в чотирьох законах України, а саме: Декретом Кабінету Міністрів України від 26.12.92 р. № 18-92 «Про акцизний збір» у редакції Закону України о внесенні змін і доповнень № 3111-111 від 07.03.02 р.; Законом України від 15.09.95 № 329/95-ВР «Про акцизний збір алкогольні напої та тютюнові вироби»; Законом України від 07.05.96 р. № 178/96-ВР «Про ставки акцизного збору на спирт етиловий і алкогольні напої» та іншими нормативними документами.
Платниками акцизного збору є:
- суб'єкти підприємницької діяльності, а також їх філії, відділення (інші відокремлені підрозділи) - виробники підакцизних товарів(послуг) на митній території України, у тому числі, з давальницької сировини;
- нерезиденти, які здійснюють виготовлення підакцизних товарів (послуг) середньо або через їх постійні представництва, чи осіб, які прирівнюються до них згідно із законодавством;
- будь-які суб'єкти підприємницької діяльності, інші юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, які імпортують на митну територію України підакцизні товари, незалежно від наявності внесених до них іноземних інвестицій;
- фізичні особи - резиденти або нерезиденти, які ввозять і пересилають підакцизні речі або предмети на митну територію України у вигляді супроводжувального або несупроводжувального багажу, а також фізичні особи, які одержують такі підакцизні речі (предмети), переслані (надіслані) з-за митного кордону України у вигляді поштових чи інших відправлень або несупроводжувального багажу, обсягах або вартістю, що перевищують норми безмитного перевезення (пересилання) для таких фізичних осіб, які визначені митним законодавством;
- юридичні або фізичні особи, яку купують (одержують в інші форми володіння, користування або розпорядження) підакцизні товари у податкових агентів.
Об'єктом оподаткування акцизним збором є [16]:
- обороти з реалізації підакцизних товарів, у тому числі з давальницької сировини, шляхом їх продажу, обміну на інші товари (продукцію, роботи, послуги), безплатної передачі товарів (продукції) або частковою їх оплатою, а також обсяги відвантажених підакцизних товарів (продукції), виготовлених з давальницької сировини;
- обороти з реалізації (передачі) товарів (продукції) для власного споживання (крім оборотів з реалізації (передачі) для виробництва підакцизних товарів), а також для своїх працівників;
- митна вартість товарів (продукції), які імпортуються (ввозяться , пересилаються ) на митну територію України, у тому числі в межах бартерних операцій або без оплати їх вартості чи з частковою оплатою.
Акцизний збір обчислюється :
а) за ставками у процентах до обороту з продажу:
- товарів, що реалізуються за вільними цінами, - виходячи з їхньої вартості за цими цінами, без урахування акцизного збору та без податку на додану вартість;
- імпортних товарів – виходячи з митної (закупівельної) вартості , збільшеної на суму ввізного мита, без урахування акцизного збору. При визначенні вказаної вартості іноземна валюта перераховується у національну валюту України за курсом Національного банку (НБУ), що діє на день подання митної декларації.
б) у твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції).
Об'єктом оподаткування імпортних товарів є їх митна вартість з урахуванням фактично сплачених сум мита або їх кількісні показники у фізичному вимірі.
Сума акцизного збору, якщо ставка встановлена в грошовому еквіваленті до фізичної одиниці виміру товару, обчислюється таким чином:
- при застосуванні ставки акцизного збору у гривнях за формулою:
А = С х К,
де А - сума акцизного збору; С - ставка акцизного збору; К - кількість товару, визначена у фізичних одиницях виміру, визначених відповідним законом;
- при застосуванні ставки акцизного збору в євро за формулою :
А = С х Є х К,
де А - сума акцизного збору; С - ставка акцизного збору; Є - офіційний курс гривні до Євро за станом на день заповнення митної декларації; К - кількість товару, визначена у фізичних одиницях виміру, визначених відповідним законом.
Сума акцизного збору, якщо ставка встановлена у відсотках, обчислюється за формулою:
А = С х В,
де А - сума акцизного збору; С - ставка акцизного збору; В – вартість продукції без урахуванням акцизу та ПДВ.
Акцизний збір не справляється при реалізації підакцизних товарів (продукції) на експорт за іноземну валюту. Не підлягає оподаткуванню оборот з реалізації легкових автомобілів спеціального призначення для інвалідів, оплата вартості яких провадиться органами соціального забезпечення, а також легкових автомобілів спеціального призначення (швидка медична допомога, міліція тощо) за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Мито являє собою непрямий податок на імпортні, експортні і транзитні (тобто ті що перетинають кордон) товари. Варто усвідомити, що введення мита може переслідувати кілька цілей, серед яких фіскальні, економічні і політичні, що безпосереднім образом зв'язано з формуванням раціональної структури експорту й імпорту.
Особливістю митних зборів є те, що контроль за правильністю і своєчасністю їхньої сплати здійснюють не податкові органи, а державний митний комітет і митниця України.
Платниками мита є будь-які юридичні або фізичні особи, котрі здійснюють переміщення через митний кордон України товарів або інших предметів, що підлягають оподаткуванню згідно з чинним законодавством [14].
Об'єктом оподаткування є митна вартість товарів або інших предметів, які переміщаються через митний кордон України, або їх кількісні показники.
Порядок обчислення та сплати мита проводиться за встановленими ставками по товарних групах. Сплата проводиться декларантом і є підставою для випуску товарів з митниці.
Запроваджено два види ставок, за якими обчислюється сума мита, що підлягає сплаті до бюджету: у процентах до митної вартості товарів; у встановленому грошовому виразі на одиницю товару.
Сума мита, належна до сплати, перераховується платниками, що здійснюють митне оформлення майна, митним органам або вноситься готівкою в касу митного органу, після чого в установлені строки ці суми перераховуються митними органами до бюджету.
Місцеві податки й збори. Розвиток місцевого самоуправління не може не спиратися на фінансову базу, якою поряд з відрахуваннями від загальнодержавних податків у місцеві бюджети є визначене Кабінетом Міністрів України право органів місцевого самоврядування на встановлення місцевих податків та зборів. При цьому органам місцевого самоврядування визначено види цих податків і зборів, їхні граничні розміри, об’єкти оподаткування та джерела оплати. Причому органи місцевого самоврядування своїми рішеннями встановлюють ті чи інші податки, але можуть і не встановлювати. В таблиці 1.1 подається перелік місцевих податків та зборів в Україні.
Таблиця 1.1
Перелік місцевих податків і зборів в україні
|
№ п/п
|
Перелік зборів і податків |
Характеристика зборів і податків |
|
|
1.
|
Ринковий збір
|
Платниками є фізичні і юридичні особи, які реалізують сільськогосподарську й промислову продукцію та інші товари. Ставка - до 20% мінімальної зарплати для громадян; до 3 мінімальних зарплат для юридичних осіб. |
|
|
2 |
Збір за парковку автомобілів
|
Платниками збору є юридичні особи й громадяни, які паркують автомобілі у спеціально обладнаних або відведених для цього місцях. Ставка - до 3% неоподатковуваного мінімуму у спеціально обладнаних місцях, до 1% у відведених місцях. |
|
|
3.
|
Збір на видачу ордера за квартиру
|
Сплачується за послуги, пов'язані з видачею документа, що дає право на заселення квартири. Ставка - до 30% неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.. |
|
|
4.
|
Збір з власників собак
|
Стягується з власників собак та ставка становить до 10% неоподатковуваного мінімуму доходів громадян щорічно. |
|
|
5. |
Збір за участь у бігах на іподромі |
Стягується з юридичних осіб та громадян, які виставляють своїх коней на змагання комерційного характеру. Ставка - до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожного коня |
|
|
6. |
Збір за виграш на бігах |
Стягується адміністрацією іподромів з осіб, які виграли в грі на тоталізаторі на іподромі, під час видачі їм виграшу. Ставка - до 6% суми виграшу. |
|
|
7. |
Збір з осіб, які беруть участь у грі на тоталізаторі на іподромі |
Стягується у вигляді відсоткової надбавки до плати, визначеної за участь у грі. Ставка - до 5% надбавки до плати за участь у грі. |
|
|
8. |
Податок з реклами |
Об'єкт оподаткування - вартість послуг за встановлення та розміщення реклами. Ставка -до 0,1% вартості послуг за розміщення одноразової реклами; до 0,5% за розміщення реклами на тривалий час. |
|
|
9. |
Збір за право використання місцевої символіки |
Стягується з юридичних осіб та громадян, які використовують цю символіку з комерційною метою. Ставка - до 0,1% вартості виробленої продукції для юридичних осіб, що використовують символіку; до 5 неопідатковуваних мінімумів доходів громадян - з громадян-підприємців |
|
|
10. |
Збір за право проведення кіно- і телезйомок |
Вносять комерційні кіно - і телевізійні організації, які проводять зйомки, що потребують від місцевих органів державної виконавчої влади додаткових заходів (виділення наряду міліції тощо). Ставка - не більше суми фактичних витрат місцевої влади. |
|
|
11. |
Збір за проведення місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу і лотерей |
Платники збору - юридичні особи й громадяни, які мають дозвіл на проведення аукціонів, конкурсного розпродажу і лотерей. Об'єктом оподаткування є вартість заявлених до місцевих аукціонів чи конкурсного розпродажу товарів, яку встановлюють, виходячи з їх початкової ціни або суми. На яку випускається лотерея. Ставка - не більше 0,1% вартості майна, що виставляється до продажу. |
|
|
12. |
Комунальний податок |
Платники - юридичні особи, крім бюджетних установ, організацій планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Ставка - до 10% річного фонду оплати праці, обчислених, виходячи з неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. |
|
14. |
Збір за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі |
Справляється уповноваженими на це |
|
|
РОЗДІЛ ІІ. АНАЛІЗ ОСНОВНИХ ФІНАНСОВИХ ПОКАЗНИКІВ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ ПОДАТКОВОЇ ПОЛІТИКИ ПАТ "ТЕЛЕКОМIНВЕСТ"
2.1.Організаційно-правовий статус, напрями діяльності та основні показники діяльності ПАТ "Телекомiнвест"
Публічне акцiонерне товариство "Телекомiнвест" було офiцiйно зареєстроване 30 грудня 1996 року. Товариство було створене у вiдповiдностi з Установчим Договором вiд 25 листопада 1996 р. згiдно вимог чинного законодавства.
Головним видом дiяльностi ПАТ "Телекомiнвест" є впровадження iнформацiйних та телекомунiкацiйних технологiй на внутрiшньому ринку України, а також залучення iнвестицiй та кредитiв, в тому числi вiд постачальникiв обладнання та послуг, пiд впроваджуванi проекти.
Головним напрямком дiяльностi ПАТ "Телекомiнвест" є проектування мереж передачi iнформацiї та побудова вiдповiдного апаратно-програмного середовища, а також розробка концепцiї та подальшого впровадження проектiв, нацiлених на автоматизацiю бiзнес процесiв пiдприємств рiзних форм власностi, якi працюють в телекомунiкацiйних галузях промисловостi.
Прiоритетним напрямком дiяльностi Товариства є впровадження нових технологiй на телекомунiкацiйних мережах, а також маркетинговi дослiдження в цiй сферi, спрямованi на розробку нових послуг та сервiсiв, що вiдповiдають сучасним потребам телекомунiкацiйного ринку.
Важливим напрямком дiяльностi Товариства є впровадження засобiв системної iнтеграцiї для створення системи взаємодiї iнформацiйних програмних комплексiв, що автоматизують бiзнес-дiяльнiсть ПАТ "Укртелеком", в тому числi автоматизованi системи комплексних розрахункiв (АСКР).
Основнi компоненти, по яких Товариство веде свою бiзнес-дiяльнiсть:
- засоби мiжпрограмного обмiну та автоматизацiя логiки бiзнес-процесiв; - корпоративне сховище даних;
- система управлiння iнформацiйною iнфраструктурою;
- система аналiтичного збору даних,
- корпоративнi портали.
За станом на початок сiчня 1997 р. у ПАТ "Телекомiнвест" працювало 9 чоловiк. На кiнець 2009 р. штат працiвникiв Товариства становив 40 осіб. В Товариствi працюють освiченi висококвалiфiкованi фахiвцi.
В 2009 роцi Товариство отримало прибуток у сумi 443,0 тис. грн.
Дохiд вiд реалiзацiї послуг, робiт i товарiв за 2009 р. склав 282392,0 тис. грн., що менше нiж дохiд 2008 р. на 19619 тис. грн., тобто на 6,5 %.
Проаналізуємо динаміку зміни основних техніко-економічних показників виробничо-господарської діяльності ПАТ "Телекомiнвест" (табл. 2.1).
Таблиця 2.1
Основні техніко-економічні показники виробничо-господарської діяльності ПАТ "Телекомiнвест"
№ п/п |
Показник, |
одиниця вимірювання |
Роки |
Абсолютне відхилення |
Темп зростання,% |
|
2008 |
2009 |
|||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
1 |
Випуск продукції в діючих цінах |
тис грн |
302011,00 |
282392,00 |
-19619,00 |
93,50 |
2 |
Чистий дохід від реалізації продукції |
тис грн |
251733,00 |
235339,00 |
-16394,00 |
93,49 |
3 |
Кількість промислово-виробничого персоналу |
осіб |
60,00 |
40,00 |
-20,00 |
66,67 |
4 |
Фонд оплати праці |
тис грн |
7083,00 |
4979,00 |
-2104,00 |
70,30 |
5 |
Продуктивність праці на одного працівника ПВП |
тис грн/ особу |
4195,55 |
5883,48 |
1687,93 |
140,23 |
6 |
Середньорічна оплата праці |
тис грн / особу |
118,05 |
124,48 |
6,43 |
105,44 |
7 |
Середньорічна вартість основних фондів |
тис грн |
751,83 |
570,79 |
-181,04 |
75,92 |
8 |
Фондовіддача |
грн/грн |
334,83 |
412,30 |
77,48 |
123,14 |
9 |
Середньорічні залишки обігових коштів |
тис грн |
78218,50 |
97388,50 |
19170,00 |
124,51 |
10 |
Коефіцієнт оборотності обігових коштів |
частки |
3,22 |
2,42 |
-0,80 |
75,09 |
11 |
Середньорічна вартість активів |
тис грн |
79472,00 |
98434,00 |
18962,00 |
123,86 |
12 |
Власний капітал |
тис грн |
2087,00 |
2530,00 |
443,00 |
121,23 |
13 |
Собівартість реалізованої продукції |
тис грн |
241773,00 |
227047,00 |
-14726,00 |
93,91 |
14 |
В т.ч. прямі матеріальні витрати |
тис грн |
28835,00 |
15471,00 |
-13364,00 |
53,65 |
15 |
Частка прямих матеріальних витрат в собівартості |
% |
11,93 |
6,81 |
-5,11 |
57,13 |
16 |
Витрати на 1 грн. реалізованої продукції |
грн
|
0,17
|
0,11 |
-0,06
|
64,23 |
17 |
Валовий прибуток |
тис грн |
9960 |
8292 |
-1668,00 |
83,25 |
18 |
Прибуток від основної діяльності |
тис грн |
604 |
1674 |
469 |
277,15 |
19 |
Чистий прибуток |
тис грн |
140 |
443 |
303,00 |
316,43 |
220 |
Рентабельність продукції |
% |
4,12 |
3,65 |
-0,47 |
88,65 |
221 |
Рентабельність капіталу |
% |
0,18 |
0,45 |
0,27 |
255,47 |
Основним із показників діяльності підприємства є випуск продукції. У 2009 році підприємством було надано послуг на суму 282 393,0 тис.грн., що на 19 619, 0 тис. грн. менше ніж у 2008 році. Чистий дохід від реалізації продукції у 2009 році становив 235 339,0 тис.грн. або 93,5% по відношенню до 2008 року.
Кількість промислово-виробничого персоналу було скорочено на 20 осіб і у 2009 році склало 40 осіб. У звязку із проведеним скороченням кількості персоналу зменшився і фонд оплати праці на 2 104 тис. грн. і склав у 2009 році 4 979,0 тис.грн.
Розрахуємо продуктивність праці. Продуктивність праці (ПП) вимірюється кількістю вироблених товарів, робіт, послуг одним працівником в одиницю часу (годину, зміну. тиждень, місяць, рік), і розраховується за формулою [18]:
ПП = ОВ : П (2.1)
де ОВ - обсяг вироблених товарів, робіт, послуг за одиницю часу(без ПДВ);
П - кількість працівників.
Відповідно до наведених у таблиці даних:
ОВ2008 = 251733,00 тис.грн. - обсяг вироблених товарів, робіт, послуг за 2008 рік (без ПДВ);
ОВ2009 = 235339,00 тис. грн. - обсяг вироблених товарів, робіт, послуг за 2009 рік (без ПДВ).
П2008 = 60 осіб - кількість промислово-виробничого персоналу за 2008 рік;
П2009 = 40 осіб - кількість промислово-виробничого персоналу за 2009 рік.
Тоді, продуктивність праці становитиме:
у 2008 році ПП2008 = 251733,00 : 60 = 4195,55 тис. грн./особу;
у 2009 році ПП2009 = 235339,00 : 40 = 5883,48 тис. грн./особу.
Таким чином, продуктивність праці у 2009 році зросла на 1 687,93 тис.грн. по відношенню до 2008 року або на 40,23%., що позитивно характеризує діяльність підприємства.
Розрахуємо середньорічну суму оплати праці. Для цього річний фонд оплати праці необхідно поділити на кількість працівників у цьому році.
Середньорічна сума оплати праці у 2008 році становила 118,05 тис.грн/особу (7083,00 : 60 осіб), а в 2009 році 124,48 тис.грн/особу (4979,00 : 40 осіб), тобто відбулося зростання на 6,43 тис.грн., що повязано із скороченням чисельності персоналу підприємства і зростанням продуктивності праці.
Показник випуску продукції, що припадає на 1 гривню вартості основних фондів - фондовіддача. Це узагальнюючий показник ефективності основних фондів, базується на принципі порівняння виробничої продукції з усією сукупністю застосованих при її виробництві основних фондів Для розрахунку величини фондовіддачі використовується формула [19]:
Фв = ОП : ОФср (2.2)
де, ОП - обсяг товарної або валової, чи реалізованої продукції, грн.;
ОФср - середньорічна вартість основних виробничих фондів підприємства, грн.
Середньорічна вартість основних фондів ОФср визначається за формулою:
ОФср = ОФнг + ОФвв*n1/12 - ОФвиб*n2/12 (2.3)
де ОФнг - вартість основних фондів на початок року, грн..;
ОФвв - вартість введених основних фондів, грн.;
Фвиб - вартість вибулих основних фондів, грн.;
n1 і n2 - кількість місяців функціонування введених і вибулих основних фондів, відповідно.
Дані для розрахунку середньорічної вартості основних фондів візьмемо у додатках E, H.
Відповідно до проведених розрахунків середньорічна вартість основних фондів у 2009 році зменшилась на 181,04 тис.грн. по відношенню до 2008 року.
Розрахуємо фондовіддачу у 2008 та 2009 рр.:
Фв 2008 = 251733,00 : 751,83 = 334,83
Фв 2009 = 235339,00 : 570,79= 412,30
Таким чином у 2009 році фондовіддача зросла на 23,14% .
Беручи до уваги, що фондовіддача показує, яка кількість продукції припадає на одиницю основних фондів і характеризує ефективність застосування основних фондів у процесі виробництва її зростання позитивно характеризує діяльність підприємства.
Середньорічні залишки обігових коштів можна розрахувати як середню арифметичну. Дані для розрахунку використовуються залежно від періоду, за який визначають оборотність.
Зважаючи, що у нашому розпоряджені є тільки річна звітність підприємства, середньорічні залишки обігових коштів будемо визначати, як середню арифметичну наявністості оборотних коштів на початок і кінець відповідного року.
Отже, середньорічні залишки обігових коштів у 2008 році дорівнюють 78 218,5 тис.грн ((23 889,0 + 132 548,0):2), а у 2009 році – 97 388,50 тис.грн. ((132 548,0 + 62 229,0):2), тобто у 2009 році відбулося збільшення обігових коштів на 19 170,0 тис.грн.
Розрахуємо коефіцієнт оборотності обігових коштів.
Коефіцієнт оборотності обігових коштів визначається за формулою [19]:
Ко = В/ОКср (2.4)
де Ко – коефіцієнт оборотності обігових коштів;
В - виручка від реалізації (без ПДВ та акцизного збору)
ОКср - середньорічні залишки обігових коштів
Підставляємо у формулу дані з таблиці 1 і отримуємо, що у 2008 році коефіцієнт оборотності обігових коштів становив 3,22, а у 2009 році – 2,42, тобто зменшився на 0,8.
Цей показник характеризує кількість оборотів обігових коштів за період, що аналізується. Зростання показника у динаміці свідчить про покращення використання обігових активів і навпаки. Інакше кажучи, цей показник є прямою характеристикою швидкості обертання обігових коштів.
Наступним етапом має стати розрахунок середньорічної вартості активів. Даний показник розраховується як середньоарифметична величин вартості активів на початок і кінець року.
Середньорічна вартість активів (Аср 2008) у 2008 році дорівнювала:
Аср2008 = (24923+134021) : 2 = 79 472,0 тис.грн.
Середньорічна вартість активів (Аср 2009) у 2009 році дорівнювала:
Аср2009 = (134021+62847) : 2 = 98 434,0 тис.грн.
Отже, відбулося зростання середньорічної вартості активів на 18 962,0 тис.грн.
Власний капітал підприємства у 2009 році збільшився на 443,0 тис. грн. або на 21,23%. Собівартість реалізованої продукції зменшилася у 2009 році по відношенню до 2008 року на 14 726,0 тис.грн., в тому числі матеріальні витрати зменшилися на 13 364 тис.грн. Таким чином частка матеріальних витрат у собівартості у 2008 році склала 11,93%, а у 2009 році на 5,11 тис.грн менше, тобто 6,81 тис.грн.
Витрати на 1 грн. реалізованої продукції у 2009 році зменшилися по відношенню до 2008 року на 0,06 грн. і склали 0,11 грн., що позитивно характеризує діяльність підприємства.
Валовий прибуток у 2009 році становив 8 292 тис. грн., а у 2008 році – 9960 тис. грн., тобто мало місце зменшення валового прибутку на 1 668 тис.грн. Проте спостерігалося зростання прибутку від основної діяльності. Так у 2009 році прибуток від основної діяльності склав 1674 тис. грн, тобто на 469 тис. грн. або 177,15% вище ніж у 2008 році.
Чистий прибуток також збільшився на 303 тис. грн. і склав у 2009 році 443 тис.грн.
Розрахуємо деякі показники рентабельності підприємства.
Рентабельність продукції за валовим прибутком (RПвп). Визначається як відношення валового прибутку (ВП) до собівартості реалізованої продукції (СРП) і розраховується за формулою:
(2.5)
Даний показник ілюструє, скільки прибутку припадає на 1 грн собівартості реалізованої продукції. У 2008 році рентабельність продукції становила 4,12%, а в 2009 році – 3,65%, тобто зменшення становило 0,47%.
Отже, прибутковість (вигідність) виробництва продукції, виконання, надання послугу 2009 році дещо зменшилася.
Розрахуємо рентабельність капіталу. Економічна рентабельність капіталу (RПе)– відношення чистого прибутку (Чпр) до середньої вартості активів за той самий період (А) [17]:
RПе = Чпр : А = ряд.220 ф.2 : ряд.280 ф.1 (2.6)
Рентабельність капіталу у 2008 році становила 0,18%, у 2009 році – 0,45%, отже рентабельність капіталу зросла на 0,27%.
Зростання показників рентабельності капіталу є позитивною тенденцією і свідчить про збільшення рівня доходності підприємства від використання майна.
Отже, ПАТ "Телекомiнвест" у 2009 році відчув на собі вплив економічноъ кризи: зменшився випуск та чистий дохід від реалізації продукції. Проте, політика підприємства спрямована на жорстку економію витрат дозволила підприємству отримати збільшення прибутку від основної діяльності підприємства та чистого прибутку, збільшилися показники фондовіддачі, продуктивності праці та рентабельності капіталу.
2.2.Аналіз фінансових результатів діяльності ПАТ "Телекомiнвест"
Проведемо аналіз фінансових результатів діяльності ПАТ "Телекомiнвест". Проаналізуємо динаміку доходів підприємства у 2009 році по відношенню до 2008 року (табл. 2.2).
Таблиця 2.2
Динаміка доходів ПАТ "Телекомiнвест"
Вид доходу |
2008 рік |
2009 рік |
Абсолютне відхилення |
Доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), тис. грн. |
302011 |
282392 |
-19619 |
Чистий доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), тис. грн. |
251733 |
235339 |
-16394 |
Інші операційні доходи, тис. грн. |
304 |
1462 |
1158 |
Доход від участі в капіталі, тис. грн. |
0 |
0 |
0 |
Інші фінансові доходи, тис. грн. |
0 |
0 |
0 |
Інші доходи, тис. грн. |
43 |
0 |
-43 |
Надзвичайні доходи, тис. грн. |
0 |
0 |
0 |
Доход підприємства від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) у 2009 році по відношенню до 2008 року зменшився на 19619 тис. грн., чистий доход – на 16394 тис. грн. Інші операційні доходи підприємства збільшилися на 1158 тис.грн. Доходів від участі в капіталі, інших фінансових доходів та надзвичайних доходів підприємство у 2009 та 2008 рр. не отримувало.
2. Проаналізуємо динаміку витрат ПАТ "Телекомiнвест" у 2009 році по відношенню до 2008 року (табл. 2.3).
Таблиця 2.3
Динаміка витрат ПАТ "Телекомiнвест"
Вид витрат |
2008 рік |
2009 рік |
Абсолютне відхилення |
Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) |
241773 |
227047 |
-14726 |
Адміністративні витрати |
4760 |
4024 |
-736 |
Витрати на збут |
4588 |
2580 |
-2008 |
Інші операційні витрати |
312 |
1476 |
1164 |
Фінансові витрати |
0 |
12 |
12 |
Втрати від участі в капіталі |
0 |
0 |
0 |
Інші витрати |
178 |
231 |
53 |
Надзвичайні витрати |
0 |
0 |
0 |
Аналіз витрат ПАТ "Телекомiнвест" дозволяє зробити наступні висновки. У 2009 році по відношенню до 2008 року відбулося зменшення за всіма статтями витрат по основній діяльності підприємства: собівартість продукції зменшилася на 14726 тис. грн., адміністративні витрати – на 736 тис. грн., витрати на збут – на 2008 тис.грн. Проте відбулося зростання за наступними статтями витрат - інші операційні витрати зросли на 1164 тис.грн., фінансові витрати – на 12 тис.грн., інші витрати – на 53 тис.грн.
Таким чином, беручи до уваги несприятливу економічну ситуацію в країні, підприємство максимально скоротило свої витрати по основній діяльності.
3.Проаналізуємо динаміку фінансових результатів ПАТ "Телекомiнвест" у 2009 році по відношенню до 2008 року (табл. 2.4)
Таблиця 2.4
Динаміка фінансових результатів ПАТ "Телекомiнвест"
Фінансовий результат |
2008 рік |
2009 рік |
Абсолютне відхилення |
Валовий прибуток |
9960 |
8292 |
-1668 |
Фінансовий результат від операційної діяльності |
604 |
1674 |
1070 |
Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування |
469 |
1431 |
962 |
Фінансовий результат від звичайної діяльності |
140 |
443 |
303 |
Чистий прибуток |
140 |
443 |
303 |
Валовий прибуток підприємства у 2009 році по відношенню до 2008 року зменшився на 1 668 тис.грн. Проте політика підприємства спрямована на жорстку економію витрат дозволила отримати зростання фінансового результату від операційної діяльності у 2009 році по відношенню до 2008 року на 1070 тис. грн. Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування збільшився у 2009 році по відношенню до 2008 року на 962 тис.грн.
Прибуток, на пiдприємствi за 2009рiк склав 443,0 тис. грн. і збільшився на 303 тис.грн. по відношенню до 2008 року.
Проаналізуємо рентабельність ПАТ "Телекомiнвест" для цього складемо табл. 2.5. і розрахуємо наступні показники: рентабельність активів за прибутком від звичайної діяльності, рентабельність капіталу (активів) за чистим прибутком, рентабельність власного капіталу, рентабельність реалізованої продукції: - за прибутком від реалізації, - за прибутком від операційної діяльності, - за чистим прибутком.
Таблиця 2.5
Показники рентабельності ПАТ "Телекомiнвест"
Показник |
Одиниці виміру |
2008 рік |
2009 рік |
Абсолютне відхилення |
Чистий прибуток тис. грн. |
тис. грн. |
140 |
443 |
303 |
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції, тис. грн. |
тис. грн. |
251733 |
235339 |
-16394 |
Прибуток від звичайної діяльності |
тис. грн. |
140 |
443 |
303 |
Прибуток від реалізації продукції |
тис. грн. |
19308 |
14896 |
-4412 |
Прибуток від операційної діяльності |
тис. грн. |
604 |
1674 |
1070 |
Вартість активів |
тис. грн. |
134021 |
62847 |
-71174 |
Величина власного капіталу |
тис. грн. |
2087 |
2530 |
443 |
Рентабельність активів за прибутком від звичайної діяльності |
% |
0,10 |
0,70 |
0,60 |
Рентабельність капіталу (активів) за чистим прибутком |
% |
0,10 |
0,70 |
0,60 |
Рентабельність власного капіталу |
% |
6,71 |
17,51 |
10,80 |
Рентабельність реалізованої продукції: |
|
|
|
|
- за прибутком від реалізації |
% |
7,67 |
6,33 |
-1,34 |
- за прибутком від операційної діяльності |
% |
0,24 |
0,71 |
0,47 |
- за чистим прибутком |
% |
0,06 |
0,19 |
0,13 |
Рентабельність активів за прибутком від звичайної діяльності розраховується за формулою [18]:
R активів за прибутком від звичайної діяльності |
= |
Прибуток від звичайної діяльності |
= |
ряд.190, форма №2 |
(2.7) |
Активи |
ряд.280, форма №1 |
Показує, скільки прибутку від звичайної діяльності припадає на 1 грн вкладених активів. У 2008 році даний показник склав 0,10%, а в 2009 році – 0,70%, тобто спостерігалося збільшення рентабельності активів за прибутком від звичайної діяльності, що позитивно характеризує діяльність підприємства.
Рентабельність капіталу (активів) за чистим прибутком розраховується за формулою [17]:
R активів за чистим прибутком |
= |
Чистий прибуток |
= |
ряд.220, форма №2 |
(2.8 ) |
Активи |
ряд.280, форма №1 |
Показує, скільки чистого прибутку припадає на 1 грн вкладених активів. У 2008 році даний показник склав 0,10%, а в 2009 році – 0,70%, тобто спостерігалося збільшення рентабельності активів за чистим прибутком, що позитивно характеризує діяльність підприємства.
Значення показників рентабельності активів за чистим прибутком і рентабельності активів за прибутком від звичайної діяльності однакові так як прибуток від звичайної діяльності підприємства дорівнює його чистому прибутку.
Рентабельність власного капіталу розраховується за формулою:
R власного капіталу |
= |
Чистий прибуток |
= |
ряд.220, форма №2 |
(2.9 ) |
Власний капітал |
ряд.380, форма №1 |
Показує, скільки чистого прибутку припадає на 1 грн власного капіталу. У 2008 році даний показник склав 6,71%, а в 2009 році – 17,51%, тобто спостерігалося збільшення рентабельності власного капіталу, що позитивно характеризує діяльність підприємства.
Розрахуємо рентабельність реалізованої продукції:
1) за прибутком від реалізації
R реалізованої продукції за прибутком від реалізації |
= |
Прибуток від реалізації |
= |
(ряд.050-ряд.070-ряд.080) форма №2 |
(2.10) |
Виручка |
ряд.035, форма №2 |
Показує скільки припадає прибутку від реалізації на одиницю виручки. У 2008 році даний показник склав 7,67%, а в 2009 році – 6,33%, тобто спостерігалося зменшення рентабельності реалізованої продукції за прибутком від реалізації, що негативно характеризує діяльність підприємства.
2) за прибутком від операційної діяльності
R реалізованої продукції за прибутком від операційної діяльності |
= |
Прибуток від операційної діяльності |
= |
ряд.100 форма №2 |
(2.11) |
Виручка |
ряд.035, форма №2 |
Показує скільки припадає прибутку від операційної діяльності на одиницю виручки. У 2008 році даний показник склав 0,24%, а в 2009 році – 0,71%, тобто спостерігалося збільшення рентабельності реалізованої продукції за прибутком від операційної діяльності, що позитивно характеризує діяльність підприємства.
3) за чистим прибутком:
R реалізованої продукції за чистим прибутком |
= |
Чистий прибуток |
= |
ряд.220 форма №2 |
(2.12 ) |
Виручка |
ряд.035, форма №2 |
Показує скільки припадає чистого прибутку на одиницю виручки. У 2008 році даний показник склав 0,06%, а в 2009 році – 0,19%, тобто спостерігалося збільшення рентабельності реалізованої продукції за чистим прибутком, що позитивно характеризує діяльність підприємства.
Таким чином, у 2009 році ПАТ "Телекомiнвест" показав зростання майже за всіма розрахованими показниками рентабельності (за виключенням рентабельності реалізованої продукції за прибутком від реалізації), що позитивно характеризує діяльність підприємства і свідчить про можливість його керівництва ефективно працювати в умовах економічного кризису. Що стосується показника, за яким спостерігається негативна тенденція зменшення - рентабельність реалізованої продукції за прибутком від реалізації, то можна порекомендувати керівництву підприємства звернути особливу увагу на зниження адміністративних витрат, адже при значній економії за всіма статтями витрат, дана стаття зменшилася не суттєво, що призвело до зменшення прибутку від реалізації і, як наслідок, зменшення показника рентабельності реалізованої продукції за прибутком від реалізації.
2.3. Комплексна оцінка фінансового стану ПАТ "Телекомiнвест"
Побудуємо порівняльний аналітичний баланс ВАТ "Телекомiнвест" за 2009 рік і проведемо аналіз його зміни по відношенню до минулого року із застосування прийомів фінансового аналізу – вертикального та горизонтального аналізу (додаток К).
Сутність вертикального (структурного) аналізу полягає у визначені структури підсумкових фінансових показників та виявлення впливу кожної позиції звітності на результат у цілому
Для оцінки структури використовується формула :
Чі = Пі : П х 100%, ( 2.13)
де Чі – частка у відсотках і-ої складової;
Пі – абсолютне значення і-ої складової, що входить у склад складного показника;
П – значення цього складного показника.
Метою горизонтального фінансового аналізу є визначення основних тенденцій зміни показника На цьому етапі визначають - по яким показникам відбулися зміни і розраховують їх абсолютне і відносне відхилення.
Для визначення абсолютного відхилення показника використовується наступна формула:
ΔП = П1 – П0 , (2.14)
де П1 – значення показника звітного періоду;
П0 – значення показника базисного періоду.
Для оцінки темпу зростання показника здійснюються розрахунки за наступною формулою:
Т(П) = П1 : П0 х 100% (2.15)
Значення показника відображає, скільки відсотків складає значення показника звітного періоду по відношенню до базисного.
Для оцінки відносної зміни розраховується темп приросту за формулою:
Тпр(П) = (П1 : П0 – 1) х 100% = ΔП : П0 х100% (2.16)
Темп приросту Тпр(П) відображає, на скільки відсотків змінилося значення показника у звітному періоді по відношенню до базисного.
Так, порівнявши показники Балансу на початок і кінець 2009 року, можна відзначити такі зміни (Додаток К):
У зв'язку з тим, що Товариство отримало прибуток за 2009 р. у сумi 443,0 тис.грн., власний капiтал Товариства збiльшився на 443,0 тис. грн. i складає на 01.01.2010 р. 2`530,0 тис.грн.
Валюта балансу на кiнець звiтного перiоду зменшилась на 71`174,0 тис. грн. i склала 62`847,0 тис.грн. Необоротнi активи на кiнець звiтного перiоду зменшилися на 922,0 тис.грн., що дорiвнює 63,5 %. Зменшення сталося за рахунок таких статей:
1. Зменшилися на 807,0 тис. грн. вiдстроченi податковi активи.
2. Нематерiальнi активи 7,0 тис.грн. та зменшення залишкової вартостi основних засобiв - 108 тис.грн.
Дебiторська заборгованiсть за товари i послуги на кiнець звiтного перiоду зменшилася на 39333 тис. грн., тобто на 41,0% i складала на 31.12.2009 р. 56`589 тис. грн. Вiдповiдно зменшилася кредиторська заборгованiсть на 37756 тис. грн., тобто на 40,4%.
Сума одержаних авансiв на кiнець 2009 р. пiд об'єм послуг, якi будуть наданi в 2010 р., i товарiв, якi будуть реалiзванi в 2010 р., в порiвняннi з початком року зменшилась на 27390,0 тис. грн. i склала 2081,0 тис.грн. Вiдновiдно зменшилась i сума виданих авансiв на 22671 тис. грн. i склала 3622 тис. грн.
Власний капiтал пiдприємства станом на 31.12.2008р. склав 2087,0 тис. грн., станом на 31.12.2009р. - 2530,0 тис. грн. Розмiр статутного капiталу Товариства заявлений - 1153950,00 грн. Статутний капiтал внесений засновниками в повнiй сумi - 1153950,00 грн. в розмiрi 100%. Статутний фонд подiлено на 23079 простих iменних акцiй. Номiнальна вартiсть однiєї акцiї 50 гривень.
Резервний капiтал сформований пiдприємством у сумi 106,00 тис. грн.. На протязi 2009р. резервний капiтал не змiнювався. Iнший додатковий капiтал станом на 31.12.2009р. - 687,00тис. грн. Розмiр iншого додаткового капiталу на протязi 2009р. не змiнювався. Станом на 31.12.2008р.розмiр нерозподiленого прибутку складав 140,00 тис. грн., станом на 31.12.2009р.-583,00 тис. грн. Станом на 31.12.2008р. власний капiтал пiдприємства складав 2087,0 тис. грн. Власний капiтал збiльшився в 2009р. за рахунок отримання прибутку за 2009р. у сумi 443,00 тис. грн.
Чистi активи Товариства, станом на 31.12.2008р. становили 2087,0 тис. грн., станом на 31.12.2009р.- 2530,00тис. грн. Чистi активи пiдприємства бiльше статутного капiталу, що являється позитивним в дiяльностi пiдприємства.
Внаслідок розрахунків видно, що найбільша питома вага в Активі Балансу припадає на розділ ІІ "Оборотні активи" – 98,9 та 99,02% на початок та кінець року відповідно.
В Пасиві Балансу найбільша питома вага припадає на розділ ІV "Поточні зобов’язання " – 98,44% та 95,73% на початок та кінець року відповідно.
Необхідно зазначити, що зменшення валюти балансу є негативною тенденцією для підприємства і свідчить про скорочення обсягів його діяльності. Крім того, викликає занепокоєння той факт, що переважна частка у валюті балансу припадає на поточні зобов’язання підприємства, хоча з іншого боку підприємство має достатньо оборотних активів для їх погашення.
Беручи до уваги світовий економічний кризис, можна сподіватися, що виявлені негативні тенденції у діяльності підприємства є тимчасовими.
Розрахуємо основні показники платоспроможності та ліквідності ПАТ "Телекомiнвест" (табл.2.7)
Таблиця 2.7
Показники платоспроможності та ліквідності ПАТ "Телекомiнвест"
Показник |
Нормативне значення |
2008 рік |
2009 рік |
Абсолютне відхилення |
Коефіцієнт абсолютної ліквідності (коефіцієнт платоспроможності) |
0,2 – 0,35 |
0,027 |
0,006 |
-0,021 |
Коефіцієнт швидкої (проміжної. суворої) ліквідності |
1-2 |
0,99 |
1,02 |
0,026 |
Коефіцієнт поточної ліквідності (коефіцієнт загальної ліквідності, коефіцієнт покриття, коефіцієнт загальної платоспроможності) |
1,5 – 2,5 |
1,005 |
1,034 |
0,030 |
Коефіцієнт критичної ліквідності (проміжний коефіцієнт покриття) |
0,7 – 0,8 |
0,99 |
1,02 |
0,03 |
Коефіцієнт абсолютної ліквідності (Кал). Визначається відношенням найбільш ліквідних активів (А1) до поточних зобов’язань підприємства (П1 + П2):
Кал = А1 / (П1 + П2) (2.17)
В чисельнику знаходяться суми грошових коштів та їх еквівалентів, а також поточних фінансових інвестицій (ряд. 220 + ряд. 230 + ряд. 240 розділу ІІ активу балансу), в знаменнику — підсумок розділу IV пасиву балансу.
Кал 2008 = 3582 / 131 934 = 0,027.
Кал 2009 = 359 / 60 162 = 0,006.
Цей коефіцієнт є найбільш жорстким критерієм платоспроможності та ліквідності підприємства і показує, яку частину короткострокової заборгованості воно може погасити в поточний момент або найближчим часом.
У 2009 році відбулося значне зменшення зазначеного коефіцієнту і його фактичне значення – 0,006 нижче ніж рекомендоване – 0,2, що свідчить про загрозу миттєвої платоспроможності підприємства.
Коефіцієнт швидкої ліквідності розраховується як відношення абсолютно і найбільш ліквідної частини оборотних засобів (грошових коштів, дебіторської заборгованості, короткострокових фінансових вкладень) до короткострокових зобовязань:
К ш.л. = (ГК+ПФ+ДЗ)/ПЗ= (2.18)
=(ряд.260 - (ряд.100+ряд.110+ряд.120+ряд.130+ряд.140)ф.№1)/ряд.620 ф№1
де ГК – грошові кошти;
ПФ – поточні фінансові інвестиції;
ДЗ – дебіторська заборгованіть;
ПЗ – поточні зобовязання
Кшл 2008 = 130851 / 131934 = 0,99
Кшл 2009 = 61155 / 60 162 = 1,02.
За своїм значенням показник аналогічний коефіцієнту поточної ліквідності, однак обчислюється по більш вузькому колу оборотних активів, коли з розрахунку виключена найменш ліквідна їхня частина - виробничі запаси. Логіка такого виключення полягає не тільки в значно меншій ліквідності запасів, але і, що набагато більш важливо, у тім, що кошти, які можна виручити у випадку змушеної реалізації виробничих запасів, можуть бути істотно нижче витрат по їх придбанню. Зокрема, в умовах ринкової економіки типовою є ситуація, коли при ліквідації підприємства виручають 40% і менш від облікової вартості запасів.
Нормативне значення коефіцієнта більше 1 [19]. Показує яка частина короткострокових зобов'язань підприємства може бути негайно погашена за рахунок коштів на рахунках, у короткострокових цінних паперах, а також надходжень за розрахунками. У 2009 році коефіцієнт швидкої ліквідності збільшився і досягнув нормативного значення – 1,02.
Коефіцієнт поточної ліквідності. Розраховується за формулою:
К п.л. = ОА : ПЗ = ряд.260 ф№1 : ряд.620 ф№1 (2.19)
де ОА – оборотні активи;
ПЗ – поточні зобовязання.
Кпл 2008 = 132548/ 131934 = 1,005
Кпл 2009 = 62229 / 60 162 = 1,034.
Відображає ту частину короткострокових зобов'язань, яку підприємство здатне погасити, мобілізувавши при цьому всі оборотні кошти. Значення коефіцієнта поточної ліквідності повинно знаходитися у межах від одиниці до двох. Нижня межа значення пояснюється тим, що оборотних засобів повинно бути достатньо хоча б для погашення короткострокових зобовязань, в іншому випадку підприємству загрожує банкрутство. На підприємстві, що досліджується коефіцієнт знаходиться на найнижому з допустимих рівнів й у 2008 році становив 1,0, а в 2009 р. - 1,03.
Коефіцієнт критичної ліквідності (проміжний коефіцієнт покриття) розраховується за формулою:
Ккрит = (ГК+ПФ+ДЗ+ ГП+Т)/ПЗ= (2.20)
= (ряд.260ф1-(ряд.100ф1+ряд.110ф1+ряд.120ф1)): ряд.620ф1
де ГК – грошові кошти;
ПФ – поточні фінансові інвестиції;
ДЗ – дебіторська заборгованіть;
ГП – готова продукція;
Т – товари.
ПЗ – поточні зобовязання
Ккрит 2008 = 131243/ 131934 = 1,005
Ккрит 2009 = 61547 / 60 162 = 1,034.
Теоретично виправдано, коли Ккрит дорівнює 1.
Зростання значення показників порівняно з попередньою звітною датою свідчить про покращення фінансового стану підприємства.
Проаналізуємо показники фінансової стійкості ПАТ "Телекомiнвест" (табл. 2.8).
Таблиця 2.8
Показники фінансової стійкості ПАТ "Телекомiнвест".
Показник |
Нормативне значення |
2008рік |
2009рік |
Абсолютне відхилення |
Коефіцієнт фінансової стійкості |
0,75 – 0,9 |
0,016 |
0,043 |
0,027 |
Коефіцієнт фінансової стабільності |
0,8 |
0,016 |
0,042 |
0,026 |
Коефіцієнт фінансової незалежності (автономії) |
0,5 |
0,016 |
0,040 |
0,025 |
Коефіцієнт фінансової залежності |
0,5 |
64,22 |
24,84 |
-39,376 |
Коефіцієнт фінансового ризику |
0,25 |
0,00 |
0,06 |
0,061 |
Коефіцієнт фінансової стійкості розраховується за формулою:
Кф.с. = (ВК + ДЗ)/П = (ряд. 380 ф№1 + ряд.480 ф№1)/ряд.640 ф№1 (2.21)
Де ВК – власний капітал;
ДЗ – довгострокові зобовязання
П – пасиви
Кф.с. 2008 = 2087/134021 = 0,016
Кф.с. 2009 = 2685/62847 = 0,043
Коефіцієнт фінансової стійкості показує частку стабільних джерел фінансування у їх загальному обсязі. Нормативне значення цього коефіцієнту 0,75 – 0.9.
У підприємства, що досліджується коефіцієнт фінансової стійкості досить низький хоча і має тенденцію до збільшення. Керівництво підприємства повинно прийняти необхідні заходи для збільшення даного коефіцієнту.
Коефіцієнт фінансової стабільності розраховується за формулою
К ф.с. = Власні кошти / Позикові кошти =
=ряд.380 Ф.№1 / ряд.480 Ф№1 + ряд. 620 Ф№1 (2.22)
К ф.с. 2008 = 2087/131934 = 0,016
Кф.с. 2009 = 2530/60317 = 0,042
Коефіцієнт фінансової стабільності показує забезпеченість заборгованості власними коштами. Перевищення власних коштів над позиковими свідчить про фінансову стійкість підприємства. Коефіцієнт фінансової стабільності досліджувального підприємства хоча і має тенденцію до збільшення (у 2009 році він збільшився на 0,042 ) проте його значення занадто низьке і свідчить про фінансову нестабільність підприємства.
Коефіцієнт фінансової незалежності розраховується за формулою:
К ф.нез. = Власний капітал / Всього джерел коштів =
= рядок 380 Ф. №1/ рядок 640 Ф. №1) (2.23),
К ф.нез. 2008 = 2087/134021 = 0,016
Кф.нез. 2009 = 2530/62847 = 0,040
Характеризує залежність підприємства від зовнішніх позик. Чим нижче значення коефіцієнта, тим більше позик у підприємства, тим вище ризик неплатоспроможності. Низьке значення коефіцієнта відбиває також потенційну небезпеку виникнення у підприємства дефіциту коштів. Зростання показника у динаміці є позитивним фактором і свідчить про підвищення рівня фінансової стійкості. На ПАТ "Телекомiнвест" значення коефіцієнта досить низьке (у 2009 році – 0,04) і потребує уваги керівництва підприємства, адже свідчить про небезпеку виникнення у підприємства дефіциту коштів
Коефіцієнт фінансової залежності розраховується як відношення вартості майна підприємства до суми його власного капітала:
К ф.з. = Всього джерел коштів / Власний капітал =
=ряд. 640 Ф №1/ ряд. 380 Ф№1 (2.24)
К ф.з. 2008 = 134021/ 2087 = 64,22
Кф.з. 2009 = 62847/ 2530 = 24,84
Даний коефіцієнт є зворотнім до коефіцієнта фінансової незалежності. Зростання цього показника в динаміці означає збільшення частки позикових засобів у фінансуванні підприємства. Якщо його значення знижується до одиниці (чи 100%), це означає, що власники цілком фінансують своє підприємство.
На досліджуваному підприємстві значення коефіцієнту занадто високе: у 2008 році він становив 64,22, а у 2009 – 24,84. Це свідчить про необхідність збільшення частки власного капіталу у загальних джерелах фінансування підприємства.
Коефіцієнт фінансового ризику розраховується за формулою:
Кф.р.= Довгострокові зобовязання /Власні кошти =
= ряд.480 ф№1/ряд.380ф№1 (2.25)
К ф.р. 2008 = 0/ 2087 = 0
Кф.р. 2009 = 155/ 2530 = 0,06
Даний коефіцієнт характеризує залежність підприємства від довгострокових зобовязань. Отимальне значення даного коефіцієнту менше ніж 0,25 [18]. На ПАТ "Телекомiнвест" значення коефіцієнту дуже низьке, що пояснюється відсутністю у 2008 році довгострокових зобовязань, а у 2009 році – незначною їх часткою у загальній структурі балансу підприємства.
Проте ситуація, коли підприємство фінансує свою діяльність в основному за рахунок поточних зобовязань не може вважатися нормальною і свідчить про нестабільний фінансовий стан підприємства. Враховуючи вищевикладене, рекомендуємо керівництву підприємства здійснити заходи спрямовані на збільшення власного капіталу. Проаналізуємо показники структури капіталу ПАТ "Телекомiнвест" (табл. 2.9)
Таблиця 2.9
Показники структури капіталу ПАТ "Телекомiнвест"
Показник |
Нормативне значення |
2008рік |
2009 рік |
Абсолютне відхилення |
Коефіцієнт зносу основниих засобів |
Зменшення |
0,66 |
0,73 |
0,069 |
Коефіцієнт придатності основних засобів |
Збільшення |
0,34 |
0,27 |
-0,069 |
Коефіцієнт оновлення основних засобів |
Збільшення |
0,26 |
0,15 |
-0,11 |
Індекс постійного активу |
Зменшення |
0,70 |
0,21 |
-0,486 |
Коефіцієнт маневреності власних коштів |
0,3 – 0,5 |
0,30 |
0,79 |
0,486 |
Коефіцієнт зносу визначається відношенням суми зносу основних засобів до балансової вартості основних засобів.
Кз = Зо/Фк = ряд. 032Ф№1/ ряд. 031Ф№1 (2.26)
де Кз – коефіцієнт зносу основних засобів;
Зо – сума зносу основних засобів;
Фк – балансова вартість основних засобів.
Кз 2008 = 1216/1841 = 0,66
Кз 2009 = 1393/1910 = 0,73
Коефіцієнт зносу характеризує частку вартості основних засобів, що її списано на витрати виробництва в попередніх періодах.
Коефіцієнт придатності основних засобів розраховується за формулою:
Кп = 1-Кз (2.27)
де Кп – коефіцієнт придатності основних засобів;
Кз – коефіцієнт зносу основних засобів.
Кп 2008 = 1 - 0,66 = 0,34
Кп 2009 = 1 - 0,73 = 0,27
Коефіцієнт придатності показує, яка частина основних засобів придатна для експлуатації в процесі господарської діяльності.
Коефіцієнт оновлення основних фондів обчислюється діленням вартості введених за звітний рік нових основних фондів, на загальну вартість на кінець періоду.
Ко = Фу/Ф (2.28)
де Ко – коефіцієнт оновлення основних засобів;
Фу- вартість введених основних засобів за звітній період;
Ф – вартість основних засобів за звітний період.
Ко 2008 = 162/625 = 0,26
Ко 2009 = 78/517 = 0,15
Коефіцієнт оновлення основних засобів характеризує інтенсивність уведення в дію нових основних засобів. Він показує частку введених основних засобів за визначений період у загальній вартості основних засобів на кінець звітного періоду.
Індекс постійного активу розраховують за формулю:
= ряд.080 Ф№1 / ряд. 380 Ф№1 (2.29)
де Оз - основні засоби та необоротні активи; Вк - власні кошти.
КПА 2008 = 1451/2087 = 0,7
КПА 2009 = 529/2530 = 0,21
Індекс постійного активу показує частку основних засобів та необоротних активів у джерелах власних коштів.
Коефіцієнт маневреності власного капіталу показує, яка частина власного оборотного капіталу перебуває в обороті, тобто у тій формі, яка дає змогу вільно маневрувати цими коштами, а яка капіталізована. Для забезпечення гнучкості у використанні власних коштів підприємства необхідно, щоб коефіцієнт маневреності за своїм значенням був досить високим [17].
Коефіцієнт маневреності власного капіталу розраховують як відношення власного оборотного капіталу підприємства до власних джерел фінансування
Кман = Власні оборотні кошти / Власний капітал =
= (ряд. 380 ф. № 1 – ряд. 080 ф. № 1)/ ряд. 380 ф. № 1 (2.30)
Кман 2008 = (2087-1451)/2087 = 0,30
Кман 2009 = (2530-529)/2530 = 0,79
Цей показник характеризує ту частину власного капіталу підприємства, яка є джерелом покриття його поточних активів.
За своїм значенням показник – величина власних оборотних коштів може значно коливатися залежно від структури капіталу та галузевої належності підприємства. Зміни коефіцієнта маневреності можуть бути як позитивними, так і негативними. Позитивним буде незначне збільшення коефіцієнта маневреності в динаміці. Різке збільшення цього коефіцієнта не може свідчити про нормальну діяльність підприємства, оскільки зростання значення цього показника відбувається за умови або зростання власного оборотного капіталу, або при зменшенні власних джерел фінансування. Збільшення цього показника автоматично викличе зменшення інших показників, наприклад коефіцієнта фінансової автономії, що призведе до посилення залежності підприємства від кредиторів.
2.4. Аналіз сплати податків ПАТ „Телекомiнвест”
ПАТ „Телекомiнвест” веде свою фінансово-господарську діяльність у відповідності з чинним законодавством України, сплачуючи при цьому значні податки та збори до бюджету. Основні податки та збори, що сплачує підприємство наведено на рисунку 2.1
Рис. 2.1. Основні податки та збори, що сплачує ПАТ „Телекомiнвест”
Так, за 2009 рік підприємством нараховане та сплачено до бюджету:
- податок на прибуток 988 тис. грн.
- ПДВ 47 053 тис.грн.
- транспортний податок 0,45 тис. грн.
- комунальний податок 0,82 тис.грн.
- внески до Пенсійного Фонду 1 053 тис. грн.
- внески до Фонду соціального страхування
на випадок тимчасової втрати працездатності 69,7 тис. грн.
- внески до фонду соціального страхування
на випадок безробіття 79,67 тис. грн.
- внески до фонду соціального страхування від
нещасного випадку на виробництві 38,63 тис. грн.
У загальній структурі витрат ПАТ „Телекомiнвест” сплачені податки та збори до бюджету у 2009 році становлять значну частку витрат підприємства (рис. 2.2)
Рис.2.2 Сплачені податки та збори у загальній структурі витрат
ПАТ „Телекомiнвест” у 2009 році
Якщо порівняти відношення сплачених до бюджету податків і зборів з основними показниками діяльності підприємтсва, отримуємо наступну картину ( рис. 2.3)
Рис. 2.3 Сплачені податки та збори у порівнянні з основними показниками діяльності ПАТ „Телекомiнвест” у 2009 році
Якщо розглядати обсяг податків, що були сплачені ПАТ „Телекомiнвест” за останні 2 роки, то їх загальна сума дещо зменшилася, що можна пояснити і зменшенням обсягів виробництва підприємства (табл. 2.10).
Таблиця 2.10
Сплачені податки та збори ПАТ „Телекомiнвест” у 2008 та 2009 рр.
Податки та збори |
2008 рік |
2009 рік |
Абсолютне відхилення |
ПДВ |
50278 |
47053 |
-3225 |
Податок на прибуток |
329 |
988 |
659 |
Відрахування на соціальні заходи |
1554 |
1241 |
-313 |
Інші податки |
1,3 |
1,27 |
-0,03 |
Разом |
52162,3 |
49283,3 |
-2879,03 |
Таким чином по відношенню до 2008 року сума сплачених податків та зборів зменшилася на 2879,03 тис.грн. Зменшення відбулося за рахунок зменшення сум по податку на додану вартість та відрахувань з заробітної плати (збільшення за податком на прибуток відбулося завдяки зростанню суми отриманого у 2009 році прибутку).
РОЗДІЛ ІІІ. НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ПОДАТКОВОЇ ПОЛІТИКИ НА ПІДПРИЄМСТВІ
Серед основних проблем, якi впливають на дiяльнiсть ПАТ "Телекомiнвест", слiд вiдзначити такi:
- процес перманентної реорганiзацiї в галузi зв'язку та iнформатизацiї;
- невирiшенiсть приватизацiйних питань стосовно ПАТ "Укртелеком";
- недосконалiсть та постiйнi змiни iснуючої нормативно-правової бази.
В умовах фiнансово-економiчної кризи у суб'єктiв господарювання вiдсутнiй попит на послуги, якi надає ПАТ „Телекомiнвест”. За минулий рiк Товариству не вдалося укласти достатньої кiлькостi договорiв. В той же час, ПАТ „Телекомiнвест” несе значнi витрати: на комунальнi послуги, на оплату працi, на утримання примiщень, амортизацiю. При цьому, значну частину понесених ПАТ „Телекомiнвест” витрат становлять витрати на оплату податків та зборів.
Крiм цього, на сьогоднi у ПАТ „Телекомiнвест” вiдсутня потреба у використаннi iснуючих потужностей. Вищевикладенi обставини сприяли зменшенню виробництва та виробничих потужностей, скороченню обсягiв виробництва, змiнам в органiзацiї виробництва i працi, в тому числi: скороченню чисельностi та штату працiвникiв.
За результатами проведених аналізів можна відзначити зниження відрахувань коштів у бюджетні організації. Тут спостерігається пряма залежність податкових надходжень у бюджет від рентабельності підприємства, його стійкого конкурентноздатного положення.
У цілому по розрахунках з бюджетом підприємство спрацювало позитивно: немає заборгованості і відповідно податкових стягнень, пені, штрафів і т.п. Усі податки сплачені відповідно до встановлених термінів.
Проте можна дати підприємству наступні рекомендації:
- більш детально вивчати кон'юнктуру ринку збуту продукції;
- розробити нові напрямки в сфері виробництва і впровадження нових технологій, що знижують собівартість продукції, що випускається;
- використання всіх доступних способів інвестування підприємства;
- запровадити на підприємстві податкове планування.
Слід зауважити, що застосування на підприємстві податкового планування може забезпечити не тільки збереження капіталу підприємства, але й надасть можливість фінансування розширення діяльності.
Можливість і необхідність податкового планування закладені в самому податковому законодавстві. Діюче українське законодавство містить в собі різні податкові режими для різних ситуацій, припускає різні методи для визначення податкової бази і пропонує платникам різні податкові пільги.
Методами податкового планування є:
- поточний фінансовий контроль,
- попередня податкова експертиза,
- порівняльний аналіз.
Поточний фінансовий контроль (короткострокове оперативне податкове планування) передбачає контроль за податковими платежами при періодичному складанні прогнозів їх змін і спостереження у відповідності з прогнозами реальних платежів податків за ті ж періоди.
У випадку суттєвих розбіжностей між прогнозами і реальними платежами з'ясовують причини розбіжностей і розробляються пропозиції щодо їх усунення.
Попередня податкова експертиза (середньострокове перспективне податкове планування) передбачає експертизу нових проектів і найважливіших управлінських рішень. Цей метод передбачає вже наявність на підприємстві ґрунтовної інформаційно - аналітичної бази по податках: не лише текстів нормативних документів, але коментарів до них провідних юристів і бухгалтерів, аудиторів, матеріалів державних органів, рішень судів за податковими спорами, матеріалів по податках з періодики, проектів податкового законодавства.
Порівняльний аналіз (довгострокове стратегічне податкове планування) передбачає аналіз нових проектів діяльності підприємства в цілому. У відповідності з цим методом проводиться порівняння різних варіантів діяльності підприємства з метою визначення їх податкової ефективності: на короткій період діяльності (при постійних значеннях податкових ставок) і на тривалі періоди (при різних варіантах очікуваних змін у законодавстві та ставках).
Важливо розуміти, що при податковому плануванні не слід орієнтуватись лише на розміри ставок податків, платити які доведеться при виборі певної сфери діяльності. Ставки податків відіграють переважно другорядну роль: в іншому випадку західні підприємства віддавали б перевагу діяльності виключно в офшорних зонах. Вирішальними при виборі сфери застосування підприємницької діяльності є такі фактори, як близькість сировинних джерел, наявність кваліфікованого персоналу, якість транспортного сполучення, тощо.
При здійсненні податкового планування потрібно усвідомлювати, що використання сприятливих податкових режимів вимагатиме від платника податків у багатьох випадках зміни форми і навіть змісту його діяльності. В першу чергу, такі зміни стосуються тих ознак, на які орієнтується податкове законодавство при визначенні податкових зобов'язань юридичних і фізичних осіб:
1) об'єкта оподаткування (заміна (зміна) об'єкта оподаткування, або перенесення терміну виникнення податкових зобов'язань);
2) суб'єкта оподаткування (заміна самого платника податків);
3) податкової юрисдикції (перехід з однієї в іншу);
4) різноманітних пільг.
ВИСНОВКИ
Отже, а даній роботі ми дослідили сутність податків, податкової системи, основні її елементи, охарактеризували різні види податків, проаналізували фінансові показники досліджуваного підприємства, окреслили види податків, які воно сплачує та їхній обсяг, розробили пропозиції по оптимізації податкових платежів.
Першоосновою при застосуванні на підприємстві податкового планування, звичайно є досконале знання і належне розуміння податкового законодавства. Крім того, найбільшу ефективність забезпечує послідовне та узгоджене використання різних методів податкового планування, які мають враховувати особливості діяльності підприємства і можуть бути розроблені тільки для кожного окремого платника податків.
Податкове планування на підприємстві передбачає можливість вибору пільгового режиму оподаткування, запровадженого державою з метою підтримки пріоритетних секторів економіки видів діяльності або для соціального захисту населення, використовуючи систему наданих законодавством пільг, підприємство може переорієнтувати свою фінансово-господарську діяльність із метою оптимізації оподаткування та збільшення доходів.
Отже, прийняттю рішення про здійснення певного пільгового напрямку роботи має передувати відповідний розрахунок доцільності використання податкових пільг.
Ефективність податкової політики досягається дотриманням наступних принципів:
1. Суворе дотримання діючого законодавства по оподаткуванню.
2. Доцільність застосування на підприємствах малого бізнесу спрощених систем оподаткування.
3. Управління виробничим процесом у залежності від зміни діючої системи оподаткування.
4. Вплив на елементи бази оподаткування в залежності від групи податків, зборів та платежів.
Таким чином, система оптимізації податків належним чином сприяє підвищенню економічної ефективності підприємств, що прямо пропорційно впливає на зміцнення економіки країни.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
- Закон України ”Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності ” від 23.09.1999р., № 1105-14.
- Закон України „ Про збір на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 26.06.1997р., № 400/ 97 ВР( з наступними змінами і доповненнями).
- Закон України „ Про плату за землю” від 03.07.1992року., № 2536-12.
- Закон України „Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні” від 16.07.1999р., № 996-14.
- Закон України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття „ від 02.03.2000р., № 1533-3.
- Закон України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, обумовленими народженням та похованням” від 18.01.2001р., № 2240-3.
- Закон України „Про оподаткування прибутку підприємств ” від 22.05.1997 р., № 283/ 97- ВР ( з наступними змінами і доповненнями ).
- Закон України „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів” від 18.02.1997рік.
- Закон України „Про податок на додану вартість” від 3.04.1997 р., № 168/ 97- ВР( з наступними змінами і доповненнями ).
- Закон України „Про систему оподаткування” від 25.06.1991р. (з наступними змінами і доповненнями).
- Закон України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування» від 11.01.2001 р. № 2213-III.
- Закон України «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 22.02.2001 р. № 2272-III.
- Бурлакова Л.В. „ Система налогообложения” ( отечественный и зарубежный опыт) – М. 2003 рік.
- Василик О.Д. Державні фінанси Україні. – К.: Вища школа., 1997.- 383 с.
- Голов С.Ф. „ Бухгалтерський облік за міжнародними стандартами” – приклади та коментарі. Практичний посібник.-К. Лібра. 2001р.-840стр.
- Федосов В.М. Податкова система України. –К. Либідь ,1994 рік. - 464с.
- Фінанси підприємств: підручник / Кер. авт. кол. і наук. ред. проф. А. М. Поддєрьогін. — 4-е вив., перероб. та доп. — К.: КНЕУ, 2002. — 571 с.
- Фінансовий аналіз підприємства: Навч. посіб./ Лиференко Г.Н. – М.: Вид-во „Екзамен”, 2005. – 160 с.
- Шеремет А. Д., Сайфулін Р. С., Негашев Е. В. Методика финансового анализа. — 3-е изд., перераб. и доп. — М.: ИНФРА-М, 2001. — 208 с.
- Біла С. Тіньова економіка та її вплив на структурне трансформування українського виробництва// Економіка України. – 2009. - № 10. С. 54- 61.
- Соловков Ю.П. Митна служба України: ( становлення та перспективи ) // Фінанси України . – 2009. - №4. – С. 3-5
- Терещенко С.І. Податок на прибуток // Фінанси України. – 2009.- № 4. – С. 103 – 107.
ДОДАТКИ
Додаток А
Річна фінансова звітність
|
Коди |
||
|
|
Дата |
01.01.2010 |
Підприємство |
ПУБЛІЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ТЕЛЕКОМIНВЕСТ" |
за ЄДРПОУ |
24592229 |
Територія |
|
за КОАТУУ |
8039100000 |
Форма власності |
|
за КФВ |
д/н |
Орган державного управління |
|
за СПОДУ |
д/н |
Галузь |
|
за ЗКГНГ |
|
Вид економічної діяльності |
|
За КВЕД |
51.86.0 |
Одиниця виміру: |
тис. грн. |
Контрольна сума |
|
Адреса: |
Україна м.Київ ШЕВЧЕНКIВСЬКИЙ 01025 м.КИЇВ вул.СТРIЛЕЦЬКА, 4-6 |
Баланс на 31.12.2009 |
Актив |
Код рядка |
На початок звітного періоду |
На кінець звітного періоду |
1 |
2 |
3 |
4 |
I. Необоротні активи |
|||
Нематеріальні активи: |
|||
- залишкова вартість |
010 |
9 |
2 |
- первісна вартість |
011 |
15 |
15 |
- накопичена амортизація |
012 |
( 6 ) |
( 13 ) |
Незавершене будівництво |
020 |
0 |
0 |
Основні засоби: |
|||
- залишкова вартість |
030 |
|
|
- первісна вартість |
031 |
|
|
- знос |
032 |
( 1216 ) |
( 1393 ) |
Довгострокові біологічні активи: |
|||
- справедлива (залишкова) вартість |
035 |
0 |
0 |
- первісна вартість |
036 |
0 |
0 |
- накопичена амортизація |
037 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Довгострокові фінансові інвестиції: |
|||
- які обліковуються за методом участі в капіталі інших підприємств |
040 |
0 |
0 |
- інші фінансові інвестиції |
045 |
10 |
10 |
Довгострокова дебіторська заборгованість |
050 |
0 |
0 |
Справедлива (залишкова) вартість інвестиційної нерухомості |
055 |
0 |
0 |
Первісна вартість інвестиційної нерухомості |
056 |
0 |
0 |
Знос інвестиційної нерухомості |
057 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Відстрочені податкові активи |
060 |
807 |
0 |
Гудвіл |
065 |
0 |
0 |
Інші необоротні активи |
070 |
0 |
0 |
Гудвіл при консолідації |
075 |
0 |
0 |
Усього за розділом I |
080 |
1451 |
529 |
II. Оборотні активи |
|||
Виробничі запаси |
100 |
392 |
405 |
Поточні біологічні активи |
110 |
0 |
0 |
Незавершене виробництво |
120 |
913 |
277 |
Готова продукція |
130 |
0 |
0 |
Товари |
140 |
392 |
392 |
Векселі одержані |
150 |
0 |
0 |
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги: |
|||
- чиста реалізаційна вартість |
160 |
95922 |
56589 |
- первісна вартість |
161 |
95922 |
56589 |
- резерв сумнівних боргів |
162 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Дебіторська заборгованість за рахунками: |
|||
- за бюджетом |
170 |
0 |
87 |
- за виданими авансами |
180 |
26293 |
3622 |
- з нарахованих доходів |
190 |
0 |
6 |
- із внутрішніх розрахунків |
200 |
0 |
0 |
Інша поточна дебіторська заборгованість |
210 |
9 |
11 |
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
0 |
0 |
Грошові кошти та їх еквіваленти: |
|||
- в національній валюті |
230 |
3458 |
154 |
- у т.ч. в касі |
231 |
0 |
0 |
- в іноземній валюті |
240 |
124 |
205 |
Інші оборотні активи |
250 |
5045 |
481 |
Усього за розділом II |
260 |
132548 |
62229 |
III. Витрати майбутніх періодів |
270 |
22 |
89 |
IV. Необоротні активи та групи вибуття |
275 |
0 |
0 |
Баланс |
280 |
134021 |
62847 |
Пасив |
Код рядка |
На початок звітного періоду |
На кінець звітного періоду |
1 |
2 |
3 |
4 |
I. Власний капітал |
|||
Статутний капітал |
300 |
1154 |
1154 |
Пайовий капітал |
310 |
0 |
0 |
Додатковий вкладений капітал |
320 |
0 |
0 |
Інший додатковий капітал |
330 |
687 |
687 |
Резервний капітал |
340 |
106 |
106 |
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) |
350 |
140 |
583 |
Неоплачений капітал |
360 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Вилучений капітал |
370 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Накопичена курсова різниця |
375 |
0 |
0 |
Усього за розділом I |
380 |
2087 |
2530 |
Частка меншості |
385 |
0 |
0 |
II. Забезпечення наступних виплат та платежів |
|||
Забезпечення виплат персоналу |
400 |
0 |
0 |
Інші забезпечення |
410 |
0 |
0 |
Сума страхових резервів |
415 |
0 |
0 |
Сума часток перестраховиків у страхових резервах |
416 |
0 |
0 |
Цільове фінансування |
420 |
0 |
0 |
Усього за розділом II |
430 |
0 |
0 |
ІІІ. Довгострокові зобов’язання |
|||
Довгострокові кредити банків |
440 |
0 |
0 |
Інші довгострокові фінансові зобов’язання |
450 |
0 |
0 |
Відстрочені податкові зобов’язання |
460 |
0 |
155 |
Інші довгострокові зобов’язання |
470 |
0 |
0 |
Усього за розділом III |
480 |
0 |
155 |
ІV. Поточні зобов’язання |
|||
Короткострокові кредити банків |
500 |
0 |
0 |
Поточна заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями |
510 |
0 |
0 |
Векселі видані |
520 |
0 |
0 |
Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги |
530 |
93502 |
55746 |
Поточні зобов’язання за розрахунками: |
|||
- з одержаних авансів |
540 |
30271 |
2881 |
- з бюджетом |
550 |
1835 |
96 |
- з позабюджетних платежів |
560 |
0 |
0 |
- зі страхування |
570 |
15 |
5 |
- з оплати праці |
580 |
883 |
67 |
- з учасниками |
590 |
925 |
691 |
- із внутрішніх розрахунків |
600 |
0 |
0 |
Зобов'язання, пов'язані з необоротними активами та групами вибуття, утримуваними для продажу |
605 |
0 |
0 |
Інші поточні зобов'язання |
610 |
4503 |
676 |
Усього за розділом IV |
620 |
131934 |
60162 |
V. Доходи майбутніх періодів |
630 |
0 |
0 |
Баланс |
640 |
134021 |
62847 |
Додаток В
Звіт про фінансові результати за 2009 рік |
I. ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ |
Стаття |
Код рядка |
За звітний період |
За попередній період |
1 |
2 |
3 |
4 |
Доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) |
010 |
282392 |
302011 |
Податок на додану вартість |
015 |
( 47053 ) |
( 50278 ) |
Акцизний збір |
020 |
( 0 ) |
( 0 ) |
|
025 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Інші вирахування з доходу |
030 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Чистий доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) |
035 |
235339 |
251733 |
Собівартість реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) |
040 |
( 227047 ) |
( 241773 ) |
Валовий прибуток: |
|||
- прибуток |
050 |
8292 |
9960 |
- збиток |
055 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Інші операційні доходи |
060 |
1462 |
304 |
У т.ч. дохід від первісного визнання біологічних активів і сільськогосподарської продукції, одержаних у наслідок сільськогосподарської діяльності |
061 |
0 |
0 |
Адміністративні витрати |
070 |
( 4024 ) |
( 4760 ) |
Витрати на збут |
080 |
( 2580 ) |
( 4588 ) |
Інші операційні витрати |
090 |
( 1476 ) |
( 312 ) |
У т.ч. витрати від первісного визнання біологічних активів і сільськогосподарської продукції, одержаних у наслідок сільськогосподарської діяльності |
091 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Фінансові результати від операційної діяльності: |
|||
- прибуток |
100 |
1674 |
604 |
- збиток |
105 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Доход від участі в капіталі |
110 |
0 |
0 |
Інші фінансові доходи |
120 |
0 |
0 |
Інші доходи |
130 |
0 |
43 |
Фінансові витрати |
140 |
( 12 ) |
( 0 ) |
Втрати від участі в капіталі |
150 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Інші витрати |
160 |
( 231 ) |
( 178 ) |
Прибуток (збиток) від впливу інфляції на монетарні статті |
165 |
0 |
0 |
Фінансові результати від звичайної діяльності до оподаткування: |
|||
- прибуток |
170 |
1431 |
469 |
- збиток |
175 |
( 0 ) |
( 0 ) |
У т.ч. прибуток від припиненої діяльності та/або прибуток від переоцінки необоротних активів та групи вибуття у наслідок припинення діяльності |
176 |
0 |
0 |
У т.ч. збиток від припиненої діяльності та/або збиток від переоцінки необоротних активів та групи вибуття у наслідок припинення діяльності |
177 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
( 988 ) |
( 329 ) |
Дохід з податку на прибуток від звичайної діяльності |
185 |
0 |
0 |
Фінансові результати від звичайної діяльності: |
|||
- прибуток |
190 |
443 |
140 |
- збиток |
195 |
0 |
0 |
Надзвичайні: |
|||
- доходи |
200 |
0 |
0 |
- витрати |
205 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Частка меншості |
215 |
0 |
0 |
Чистий: |
|||
- прибуток |
220 |
443 |
140 |
- збиток |
225 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Забезпечення матеріального заохочення |
226 |
0 |
0 |
II. ЕЛЕМЕНТИ ОПЕРАЦІЙНИХ ВИТРАТ |
Найменування показника |
Код рядка |
За звітний період |
За попередній період |
1 |
2 |
3 |
4 |
Матеріальні затрати |
230 |
15471 |
28835 |
Витрати на оплату праці |
240 |
4979 |
7083 |
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
1241 |
1554 |
Амортизація |
260 |
192 |
253 |
Інші операційни витрати |
270 |
3830 |
5099 |
Разом |
280 |
25713 |
42824 |
III. РОЗРАХУНОК ПОКАЗНИКІВ ПРИБУТКОВОСТІ АКЦІЙ |
|||
Назва статті |
Код рядка |
За звітний період |
За попередній період |
1 |
2 |
3 |
4 |
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
23079 |
23079 |
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
23079 |
23079 |
Чистий прибуток, (збиток) на одну просту акцію |
320 |
19.21 |
6.07 |
Скоригований чистий прибуток, (збиток) на одну просту акцію |
330 |
19.21 |
6.07 |
Дивіденди на одну просту акцію |
340 |
0 |
38.95 |
Додаток С
Звіт про рух грошових коштів за 2009 рік |
Стаття |
Код рядка |
За звітний період |
За попередній період |
||
Надходження |
Видаток |
Надходження |
Видаток |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
I. Рух коштів у результаті операційної діяльності |
|||||
Прибуток (збиток) від звичайної діяльності до оподаткування |
010 |
1431 |
0 |
469 |
0 |
Коригування на: |
|||||
- амортизацію необоротних активів |
020 |
192 |
X |
253 |
X |
- збільшення (зменшення) забезпечень |
030 |
0 |
0 |
0 |
0 |
- збиток (прибуток) від нереалізованих курсових різниць |
040 |
0 |
0 |
0 |
0 |
- збиток (прибуток) від неопераційної діяльності |
050 |
231 |
0 |
135 |
0 |
Витрати на сплату відсотків |
060 |
12 |
X |
0 |
X |
Прибуток (збиток) від операційної діяльності до зміни в чистих оборотних активах |
070 |
1866 |
0 |
857 |
0 |
Зменшення (збільшення): |
|||||
- оборотних активів |
080 |
67185 |
0 |
0 |
107416 |
- витрат майбутніх періодів |
090 |
0 |
67 |
0 |
14 |
Збільшення (зменшення): |
|||||
- поточних зобов’язань |
100 |
0 |
69687 |
108393 |
0 |
- доходів майбутніх періодів |
110 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Грошові кошти від операційної діяльності |
120 |
0 |
703 |
1820 |
0 |
Сплачені: |
|||||
- відсотки |
130 |
X |
1514 |
X |
0 |
- податки на прибуток |
140 |
X |
694 |
X |
494 |
Чистий рух коштів до надзвичайних подій |
150 |
0 |
2911 |
1326 |
0 |
Рух коштів від надзвичайних подій |
160 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Чистий рух коштів від операційної діяльності |
170 |
0 |
2911 |
1326 |
0 |
II. Рух коштів у результаті інвестиційної діяльності |
|||||
Реалізація: |
|||||
- фінансових інвестицій |
180 |
0 |
X |
0 |
X |
- необоротних активів |
190 |
0 |
X |
0 |
X |
- майнових комплексів |
200 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Отримані: |
|||||
- відсотки |
210 |
0 |
X |
0 |
X |
- дивіденди |
220 |
0 |
X |
0 |
|
Інші надходження |
230 |
0 |
X |
0 |
X |
Придбання: |
|||||
- фінансових інвестицій |
240 |
X |
0 |
X |
0 |
- необоротних активів |
250 |
X |
78 |
X |
173 |
- майнових комплексів |
260 |
X |
0 |
X |
0 |
Інші платежі |
270 |
X |
0 |
X |
0 |
Чистий рух коштів до надзвичайних подій |
280 |
0 |
78 |
0 |
173 |
Рух коштів від надзвичайних подій |
290 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Чистий рух коштів від інвестиційної діяльності |
300 |
0 |
78 |
0 |
173 |
III. Рух коштів у результаті фінансової діяльності |
|||||
Надходження власного капіталу |
310 |
0 |
X |
0 |
X |
Отримані позики |
320 |
100 |
X |
0 |
X |
Інші надходження |
330 |
0 |
X |
0 |
X |
Погашення позик |
340 |
X |
100 |
X |
0 |
Сплачені дивіденди |
350 |
X |
234 |
X |
0 |
Інші платежі |
360 |
X |
0 |
X |
0 |
Чистий рух коштів до надзвичайних подій |
370 |
0 |
234 |
0 |
0 |
Рух коштів від надзвичайних подій |
380 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Чистий рух коштів від фінансової діяльності |
390 |
0 |
234 |
0 |
0 |
Чистий рух коштів за звітній період |
400 |
0 |
3223 |
1153 |
0 |
Залишок коштів на початок року |
410 |
3582 |
X |
2429 |
X |
Вплив зміни валютних курсів на залишок коштів |
420 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Залишок коштів на кінець року |
430 |
359 |
X |
3582 |
X |
Додаток D
Звіт про власний капітал за 2009 рік |
Стаття |
Код |
Статутний капітал |
Пайовий капітал |
Додатковий вкладений капітал |
Інший додатковий капітал |
Резервний капітал |
Нерозподілений прибуток |
Неоплачений капітал |
Вилучений капітал |
Разом |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
Залишок на початок року |
010 |
1154 |
0 |
0 |
687 |
106 |
140 |
0 |
0 |
2087 |
Коригування: |
||||||||||
Зміна облікової політики |
020 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Виправлення помилок |
030 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Інші зміни |
040 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Скоригований залишок на початок року |
050 |
1154 |
0 |
0 |
687 |
106 |
140 |
0 |
0 |
2087 |
Переоцінка активів: |
||||||||||
Дооцінка основних засобів |
060 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Уцінка основних засобів |
070 |
( 0 ) |
( 0 ) |
( 0 ) |
( 0 ) |
( 0 ) |
( 0 ) |
( 0 ) |
( 0 ) |
( 0 ) |
Продовження дод.D
Дооцінка незавершеного будівництва |
080 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Уцінка незавершеного будівництва |
090 |
( 0 ) |
( 0 ) |
( 0 ) |
( 0 ) |
( 0 ) |
( 0 ) |
( 0 ) |
( 0 ) |
( 0 ) |
Дооцінка нематеріальних активів |
100 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Уцінка нематеріальних активів |
110 |
( 0 ) |
( 0 ) |
( 0 ) |
( 0 ) |
( 0 ) |
( 0 ) |
( 0 ) |
( 0 ) |
( 0 ) |
|
120 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Чистий прибуток (збиток) за звітний період |
130 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
443 |
0 |
0 |
443 |
Розподіл прибутку: |
||||||||||
Виплати власникам (дивіденди) |
140 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Спрямування прибутку до статутного капіталу |
150 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Продовження дод.D
Відрахування до резервного капіталу |
160 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
170 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Внески учасників: |
||||||||||
Внески до капіталу |
180 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Погашення заборгованості з капіталу |
190 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
200 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Вилучення капіталу: |
||||||||||
Викуп акцій (часток) |
210 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Перепродаж викуплених акцій (часток) |
220 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Анулювання викуплений акцій (часток) |
230 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Вилучення частки в капіталі |
240 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Зменшення номінальної вартості акцій |
250 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Закінчення дод.D
Інші зміни в капіталі: |
||||||||||
Списання невідшкодованих збитків |
260 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Безкоштовно отримані активи |
270 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
280 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Разом змін в капіталі |
290 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
443 |
0 |
0 |
443 |
Залишок на кінець року |
300 |
1154 |
0 |
0 |
687 |
106 |
583 |
0 |
0 |
2530 |
Додаток E
II. Основні засоби |
Групи основних засобів |
Код рядка |
Залишок на початок року
|
Надійшло за рік |
Вибуло за рік |
Залишок на кінець року |
|||
тис.грн. |
Кількість місяців функціонування |
|||||||
тис.грн. |
Кількість місяців функціонування |
|||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|
Земельні ділянки |
100 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Інвестиційна нерухомість |
105 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Капітальні витрати на поліпшення земель |
110 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Будинки, споруди та передавальні пристрої |
120 |
204 |
0 |
0 |
10 |
5 |
194 |
|
Машини та обладнання |
130 |
253 |
63 |
8 |
101 |
6 |
182 |
|
Транспортні засоби |
140 |
168 |
0 |
0 |
55 |
8 |
113 |
|
Інструменти, прилади, інвентар (меблі) |
150 |
0 |
8 |
6 |
13 |
6 |
28 |
|
Тварини |
160 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Багаторічні насадження |
170 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Закінчення дод.E
Інші основні засоби |
180 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Бібліотечні фонди |
190 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Малоцінні необоротні матеріальні активи |
200 |
0 |
7 |
4 |
7 |
8 |
0 |
Тимчасові (нетитульні) споруди |
210 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Природні ресурси |
220 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Інвентарна тара |
230 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Предмети прокату |
240 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Інші необоротні матеріальні активи |
250 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Разом |
260 |
625 |
78 |
- |
186 |
- |
517 |
Додаток F
Баланс на 31.12.2008
Актив |
Код рядка |
На початок звітного періоду |
На кінець звітного періоду |
1 |
2 |
3 |
4 |
I. Необоротні активи |
|||
Нематеріальні активи: |
|||
- залишкова вартість |
010 |
4 |
9 |
- первісна вартість |
011 |
4 |
15 |
- накопичена амортизація |
012 |
( 0 ) |
( 6 ) |
Незавершене будівництво |
020 |
0 |
0 |
Основні засоби: |
|||
- залишкова вартість |
030 |
|
|
- первісна вартість |
031 |
|
|
- знос |
032 |
( 1673 ) |
( 1216 ) |
Довгострокові біологічні активи:: |
|||
- справедлива (залишкова) вартість |
035 |
0 |
0 |
- первісна вартість |
036 |
0 |
0 |
- накопичена амортизація |
037 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Довгострокові фінансові інвестиції: |
|||
- які обліковуються за методом участі в капіталі інших підприємств |
040 |
0 |
0 |
- інші фінансові інвестиції |
045 |
10 |
10 |
Довгострокова дебіторська заборгованість |
050 |
0 |
0 |
Справедлива (залишкова) вартість інвестиційної нерухомості |
055 |
0 |
0 |
Первісна вартість інвестиційної нерухомості |
056 |
0 |
0 |
Знос інвестиційної нерухомості |
057 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Відстрочені податкові активи |
060 |
222 |
807 |
Гудвіл |
065 |
0 |
0 |
Інші необоротні активи |
070 |
0 |
0 |
Гудвіл при консолідації |
075 |
0 |
0 |
Усього за розділом I |
080 |
1026 |
1451 |
II. Оборотні активи |
|||
Виробничі запаси |
100 |
385 |
392 |
Поточні біологічні активи |
110 |
0 |
0 |
Незавершене виробництво |
120 |
951 |
913 |
Готова продукція |
130 |
0 |
0 |
Товари |
140 |
0 |
392 |
Векселі одержані |
150 |
0 |
0 |
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги: |
|||
- чиста реалізаційна вартість |
160 |
16555 |
95922 |
- первісна вартість |
161 |
16555 |
95922 |
- резерв сумнівних боргів |
162 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Дебіторська заборгованість за рахунками: |
|||
- за бюджетом |
170 |
0 |
0 |
- за виданими авансами |
180 |
2802 |
26293 |
- з нарахованих доходів |
190 |
0 |
0 |
- із внутрішніх розрахунків |
200 |
0 |
0 |
Інша поточна дебіторська заборгованість |
210 |
8 |
9 |
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
0 |
0 |
Грошові кошти та їх еквіваленти: |
|||
- в національній валюті |
230 |
2421 |
3458 |
- у т.ч. в касі |
231 |
0 |
0 |
- в іноземній валюті |
240 |
8 |
124 |
Інші оборотні активи |
250 |
759 |
5045 |
Усього за розділом II |
260 |
23889 |
132548 |
III. Витрати майбутніх періодів |
270 |
8 |
22 |
IV. Необоротні активи та групи вибуття |
275 |
0 |
0 |
Баланс |
280 |
24923 |
134021 |
Пасив |
Код рядка |
На початок звітного періоду |
На кінець звітного періоду |
1 |
2 |
3 |
4 |
I. Власний капітал |
|||
Статутний капітал |
300 |
1154 |
1154 |
Пайовий капітал |
310 |
0 |
0 |
Додатковий вкладений капітал |
320 |
0 |
0 |
Інший додатковий капітал |
330 |
468 |
687 |
Резервний капітал |
340 |
106 |
106 |
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) |
350 |
1118 |
140 |
Неоплачений капітал |
360 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Вилучений капітал |
370 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Накопичена курсова різниця |
375 |
0 |
0 |
Усього за розділом I |
380 |
2846 |
2087 |
Частка меншості |
385 |
0 |
0 |
II. Забезпечення наступних виплат та платежів |
|||
Забезпечення виплат персоналу |
400 |
0 |
0 |
Інші забезпечення |
410 |
0 |
0 |
Сума страхових резервів |
415 |
0 |
0 |
Сума часток перестраховиків у страхових резервах |
416 |
0 |
0 |
Цільове фінансування |
420 |
0 |
0 |
Усього за розділом II |
430 |
0 |
0 |
ІІІ. Довгострокові зобов’язання |
|||
Довгострокові кредити банків |
440 |
0 |
0 |
Інші довгострокові фінансові зобов’язання |
450 |
0 |
0 |
Відстрочені податкові зобов’язання |
460 |
0 |
0 |
Інші довгострокові зобов’язання |
470 |
0 |
0 |
Усього за розділом III |
480 |
0 |
0 |
ІV. Поточні зобов’язання |
|||
Короткострокові кредити банків |
500 |
0 |
0 |
Поточна заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями |
510 |
0 |
0 |
Векселі видані |
520 |
0 |
0 |
Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги |
530 |
15920 |
93502 |
Поточні зобов’язання за розрахунками: |
|||
- з одержаних авансів |
540 |
4755 |
30271 |
- з бюджетом |
550 |
650 |
1835 |
- з позабюджетних платежів |
560 |
0 |
0 |
- зі страхування |
570 |
0 |
15 |
- з оплати праці |
580 |
0 |
883 |
- з учасниками |
590 |
26 |
925 |
- із внутрішніх розрахунків |
600 |
0 |
0 |
Зобов'язання, пов'язані з необоротними активами та групами вибуття, утримуваними для продажу |
605 |
0 |
0 |
Інші поточні зобов'язання |
610 |
726 |
4503 |
Усього за розділом IV |
620 |
22077 |
131934 |
V. Доходи майбутніх періодів |
630 |
0 |
0 |
Баланс |
640 |
24923 |
134021 |
Додаток G
Звіт про фінансові результати за 2008 рік
I. ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ
Стаття |
Код рядка |
За звітний період |
За попередній період |
1 |
2 |
3 |
4 |
Доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) |
010 |
302011 |
141676 |
Податок на додану вартість |
015 |
( 50278 ) |
( 23572 ) |
Акцизний збір |
020 |
( 0 ) |
( 0 ) |
|
025 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Інші вирахування з доходу |
030 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Чистий доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) |
035 |
251733 |
118104 |
Собівартість реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) |
040 |
( 241773 ) |
( 112240 ) |
Валовий прибуток: |
|||
- прибуток |
050 |
9960 |
5864 |
- збиток |
055 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Інші операційні доходи |
060 |
304 |
228 |
У т.ч. дохід від первісного визнання біологічних активів і сільськогосподарської продукції, одержаних у наслідок сільськогосподарської діяльності |
061 |
0 |
0 |
Адміністративні витрати |
070 |
( 4760 ) |
( 2364 ) |
Витрати на збут |
080 |
( 4588 ) |
( 1126 ) |
Інші операційні витрати |
090 |
( 312 ) |
( 269 ) |
У т.ч. витрати від первісного визнання біологічних активів і сільськогосподарської продукції, одержаних у наслідок сільськогосподарської діяльності |
091 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Фінансові результати від операційної діяльності: |
|||
- прибуток |
100 |
604 |
2333 |
- збиток |
105 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Доход від участі в капіталі |
110 |
0 |
0 |
Інші фінансові доходи |
120 |
0 |
0 |
Інші доходи |
130 |
43 |
43 |
Фінансові витрати |
140 |
( 0 ) |
( 28 ) |
Втрати від участі в капіталі |
150 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Продовження дод.G
Інші витрати |
160 |
( 178 ) |
( 100 ) |
Прибуток (збиток) від впливу інфляції на монетарні статті |
165 |
0 |
0 |
Фінансові результати від звичайної діяльності до оподаткування: |
|||
- прибуток |
170 |
469 |
2248 |
- збиток |
175 |
( 0 ) |
( 0 ) |
У т.ч. прибуток від припиненої діяльності та/або прибуток від переоцінки необоротних активів та групи вибуття у наслідок припинення діяльності |
176 |
0 |
0 |
У т.ч. збиток від припиненої діяльності та/або збиток від переоцінки необоротних активів та групи вибуття у наслідок припинення діяльності |
177 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
( 329 ) |
( 0 ) |
Дохід з податку на прибуток від звичайної діяльності |
185 |
0 |
0 |
Фінансові результати від звичайної діяльності: |
|||
- прибуток |
190 |
140 |
2248 |
- збиток |
195 |
0 |
0 |
Надзвичайні: |
|||
- доходи |
200 |
0 |
0 |
- витрати |
205 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Частка меншості |
215 |
0 |
0 |
Чистий: |
|||
- прибуток |
220 |
140 |
2248 |
- збиток |
225 |
( 0 ) |
( 0 ) |
Забезпечення матеріального заохочення |
226 |
0 |
0 |
II. ЕЛЕМЕНТИ ОПЕРАЦІЙНИХ ВИТРАТ |
Найменування показника |
Код рядка |
За звітний період |
За попередній період |
1 |
2 |
3 |
4 |
Матеріальні затрати |
230 |
28835 |
16255 |
Витрати на оплату праці |
240 |
7083 |
3058 |
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
1554 |
928 |
Закінчення дод.G
Амортизація |
260 |
253 |
202 |
Інші операційни витрати |
270 |
5099 |
2142 |
Разом |
280 |
42824 |
22585 |
III. РОЗРАХУНОК ПОКАЗНИКІВ ПРИБУТКОВОСТІ АКЦІЙ |
Назва статті |
Код рядка |
За звітний період |
За попередній період |
1 |
2 |
3 |
4 |
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
23079 |
23079 |
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
23079 |
23079 |
Чистий прибуток, (збиток) на одну просту акцію |
320 |
6.07 |
97.4 |
Скоригований чистий прибуток, (збиток) на одну просту акцію |
330 |
6.07 |
97.4 |
Дивіденди на одну просту акцію |
340 |
38.95 |
0 |
Примітки |
Виручка вiд реалiзацiї послуг та товарiв за 2008 р. В порiвняннi з 2007 р. збiльшилась на 160`335,0 тис. грн., тобто в 2,1 рази, i складала 302`011,0 тис. грн. с одночасним збiльшенням собiвартостi реалiзованих послуг i товарiв на 129`533,0 тис. грн., або в 2,2 рази, i складала 241`773,0 тис. грн. Адмiнiстративнi витрати за звiтний перiод збiльшилися на 2396,0 тис. грн., або в 2 рази, i склали 4`760,0 тис. грн. Збiльшення вiдбулося, в головному, за рахунок росту орендной плати за офiснi примiщення, плати за охорону офiсних примiщеннь, нарахування амортизацiонних вiдрахувань та iнших витрат. Iншi операцiйнi витрати збiльшились за 2008 р. у порiвняннi з 2007 р. на 43,0 тис. грн., у тому чи слi за рахунок собiвартостi реалiзованой валюти (долари США) на 20,0 тис. Грн. |
Керівник |
Калiнiн Володимир Михайлович |
Головний бухгалтер |
Слуквiна Алiна Павлiвна |
Додаток H
II. Основні засоби
Групи основних засобів |
Залишок на початок року |
Надійшло за рік |
Вибуло за рік |
Залишок на кінець року
|
||
тис.грн. |
Кількість місяців функціонування |
тис.грн |
Кількість місяців функціонування |
|||
1 |
3 |
5 |
6 |
8 |
9 |
14 |
Земельні ділянки |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Інвестиційна нерухомість |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Капітальні витрати на поліпшення земель |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Будинки, споруди та передавальні пристрої |
217 |
0 |
0 |
13 |
6 |
204 |
Машини та обладнання |
324 |
139 |
8 |
210 |
4 |
253 |
Транспортні засоби |
249 |
0 |
0 |
81 |
8 |
168 |
Інструменти, прилади, інвентар (меблі) |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Тварини |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Багаторічні насадження |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Інші основні засоби |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Бібліотечні фонди |
0 |
1 |
4 |
1 |
8 |
0 |
Малоцінні необоротні матеріальні активи |
0 |
22 |
6 |
22 |
6 |
0 |
Тимчасові (нетитульні) споруди |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Природні ресурси |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
Закінчення дод.H
|
||||||
Інвентарна тара |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Предмети прокату |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Інші необоротні матеріальні активи |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Разом |
790 |
162 |
- |
327 |
- |
625 |
Додаток I
Ставки внесків до пенсійного фонду та фондів соціального страхування
Вид страхового внеску |
Нарахування |
Утримання |
Підстава |
Внески до Пенсійного фонду
|
33,2 % від суми фактичних витрат на оплату праці працівників |
2 % від суми сукупного оподатковуваного доходу
|
Абз. 2 п. 1 ст. 4 Закону № 400/97-ВР; абз. 1 ч. 4 ст. 4 Закону № 400/97-ВР |
4 % від суми витрат на оплату праці працюючих інвалідів |
Абз. 5 п. 1 ст. 4 Закону № 400/97-ВР |
||
4 % від суми витрат на оплату праці всіх працівників громадських організацій інвалідів, де кількість інвалідів становить не менше 50 % загальної чисельності працюючих |
Абз. 6 п. 1 ст. 4 Закону № 400/97-ВР |
||
33,2 % від суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників платників фіксованого сільськогосподарського податку |
Абз. 7 п. 1 ст. 4 Закону № 400/97-ВР
|
||
42 % від суми витрат на оплату праці найманих працівників із числа осіб льотних екіпажів (пілотів, штурманів, бортінженерів, бортмеханіків, бортрадистів, льотчиків-наглядачів) і бортоператорів, які виконують спеціальні роботи в польотах |
1 % від суми сукупного оподатковуваного доходу, якщо він не перевищує 150 грн; 2 % від суми сукупного оподатковуваного доходу, якщо він становить від 150 до 250 грн; 3 % від суми сукупного оподатковуваного доходу, якщо він становить від 250 до 350 грн; 4 % від суми сукупного оподатковуваного доходу, якщо він становить від 350 до 500 грн; 5 % від суми сукупного оподатковуваного доходу, якщо він не перевищує 500 грн.* |
Абз. 4 п. 1 ст. 4 Закону № 400/97-ВР;
абз. 4 п. 4 ст. 4 Закону № 400/97-ВР |
|
33,2 % від суми фактичних витрат на оплату праці працівників державної служби, прокуратури, журналістів, працівників наукової та науково-технічної сфери, народних депутатів України, службовців НБУ, службовців митних органів, помічників-консультантів народних депутатів України |
Абз. 2 п. 1 ст. 4 Закону № 400/97-ВР
п. 5 ст. 4 Закону № 400/97-ВР |
||
Внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності |
1,4 % від суми витрат на оплату праці найманих працівників |
0,5 % від суми оплати праці найманих працівників, заробітна плата яких нижча прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи; 1,0 % від суми оплати праці найманих працівників, заробітна плата яких вища прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи |
Абз. 2 п. 1 ст. 1 Закону № 2213-III;
абз. 7 п. 1 ст. 1 Закону № 2213-III;
абз. 8 п. 1 ст. 1 Закону № 2213-III |
0,7 % від суми витрат на оплату праці найманих працівників-інвалідів на підприємствах та в громадських організаціях інвалідів, де кількість інвалідів становить не менше 50 % загальної чисельності працюючих і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25 % суми витрат на оплату праці |
|
Абз. 3 п. 1 ст. 1 Закону № 2213-III |
|
0,5 % від суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників на підприємствах та в організаціях товариств УТОГ і УТОС |
0,25 % від суми оплати праці найманих працівників-інвалідів, які працюють на підприємствах і в організаціях товариств УТОГ і УТОС |
Абз. 4 п. 1 ст. 1 Закону № 2213-III; |
Внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття
|
1,6 % від суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, виплату доходу (прибутку) за договорами цивільно-правового характеру (якщо договір укладено з особою, яка перебуває в трудових відносинах з підприємством), що підлягають оподаткуванню ПДФО* |
0,6 % від суми оплати праці найманих працівників** |
Абз. 2 п. 2 ст. 1 Закону № 2213-III; |
0 % від суми витрат на оплату праці для підприємств та організацій товариств УТОГ і УТОС |
|
Абз. 5 п. 2 ст. 1 Закону № 2213-III |
|
0 % від суми витрат на оплату праці найманих працівників-інвалідів на підприємствах та в організаціях громадських організацій інвалідів, де кількість інвалідів становить не менше 50 % загальної чисельності працюючих і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25 % |
|
Абз. 4 п. 2 ст. 1 Закону № 2213-III |
|
2,2 % від суми витрат на виплату доходу (прибутку) за договорами цивільно-правового характеру (якщо договір укладено з особою, яка не перебуває в трудових відносинах з підприємством) |
|
Абз. 6 п. 2 ст. 1 Закону № 2213-III;
лист Мінпраці від 19.01.2009 р. № ДЦ-03-227/0/6-09 |
|
Внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності |
Страхові тарифи встановлюються відповідно до класів професійного ризику виробництва та окремих галузей економіки |
|
Ст. 1 Закону № 2272-IIІ |
0,2 % від суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників для бюджетних установ та об'єднань громадян |
|
Ст. 4 Закону № 2272-IIІ |
Додаток К
Порівняльний аналітичний баланс за 2009 рік ПАТ "Телекомiнвест"
Статті |
Код рядка |
Сума, тис. грн. |
Питома вага статті в валюті балансу, % |
Відхилення |
Темп |
||||||||
початок року |
Кінець року |
початок року |
кінець року |
тис. грн. |
питомої ваги, % |
зрос-тання, % |
при-росту, % |
||||||
АКТИВ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
I. Необоротні активи |
|
|
|
|
|
|
|||||||
Нематеріальні активи: |
|
|
|
|
|
|
|||||||
- залишкова вартість |
010 |
9 |
2 |
0,01 |
0,00 |
-7,00 |
0,00 |
22,22 |
-77,78 |
||||
- первісна вартість |
011 |
15 |
15 |
0,01 |
0,02 |
0,00 |
0,01 |
100,00 |
0,00 |
||||
- накопичена амортизація |
012 |
( 6 ) |
( 13 ) |
0,00 |
-0,02 |
-7,00 |
-0,02 |
216,67 |
116,67 |
||||
Незавершене будівництво |
020 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
||||
Основні засоби: |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
|||||||
- залишкова вартість |
030 |
625 |
517 |
0,47 |
0,82 |
-108,00 |
0,36 |
82,72 |
-17,28 |
||||
- первісна вартість |
031 |
1841 |
1910 |
1,37 |
3,04 |
69,00 |
1,67 |
103,75 |
3,75 |
||||
- знос |
32 |
( 1216 ) |
( 1393 ) |
-0,91 |
-2,22 |
-177,00 |
-1,31 |
114,56 |
14,56 |
||||
Довгострокові біологічні активи: |
|
|
|
|
|
|
|||||||
- справедлива (залишкова) вартість |
035 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
||||
- первісна вартість |
036 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
||||
- накопичена амортизація |
037 |
( 0 ) |
( 0 ) |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
||||
Довгострокові фінансові інвестиції: |
|
|
|
|
|
|
|||||||
- які обліковуються за методом участі в капіталі інших підприємств |
040 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
||||
- інші фінансові інвестиції |
045 |
10 |
10 |
0,01 |
0,02 |
0,00 |
0,01 |
100,00 |
0,00 |
||||
Довгострокова дебіторська заборгованість |
050 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
||||
Справедлива (залишкова) вартість інвестиційної нерухомості |
055 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
||||
Первісна вартість інвестиційної нерухомості |
056 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
||||
Знос інвестиційної нерухомості |
057 |
( 0 ) |
( 0 ) |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
||||
Відстрочені податкові активи |
060 |
807 |
0 |
0,60 |
0,00 |
-807,00 |
-0,60 |
0,00 |
-100,00 |
||||
Гудвіл |
065 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
||||
Інші необоротні активи |
070 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
||||
Гудвіл при консолідації |
075 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
||||
Усього за розділом I |
080 |
1451 |
529 |
1,08 |
0,84 |
-922,00 |
-0,24 |
36,46 |
-63,54 |
||||
II. Оборотні активи |
|
|
|
|
|
|
|||||||
Виробничі запаси |
100 |
392 |
405 |
0,29 |
0,64 |
13,00 |
0,35 |
103,32 |
3,32 |
||||
Поточні біологічні активи |
110 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
||||
Незавершене виробництво |
120 |
913 |
277 |
0,68 |
0,44 |
-636,00 |
-0,24 |
30,34 |
-69,66 |
||||
Готова продукція |
130 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
||||
Товари |
140 |
392 |
392 |
0,29 |
0,62 |
0,00 |
0,33 |
100,00 |
0,00 |
||||
Векселі одержані |
150 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
||||
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги: |
|
|
|
|
|
|
|||||||
- чиста реалізаційна вартість |
160 |
95922 |
56589 |
71,57 |
90,04 |
-39333,00 |
18,47 |
58,99 |
-41,01 |
||||
- первісна вартість |
161 |
95922 |
56589 |
71,57 |
90,04 |
-39333,00 |
18,47 |
58,99 |
-41,01 |
||||
- резерв сумнівних боргів |
162 |
( 0 ) |
( 0 ) |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
||||
Дебіторська заборгованість за рахунками: |
|
|
|
|
|
|
|||||||
- за бюджетом |
170 |
0 |
87 |
0,00 |
0,14 |
87,00 |
0,14 |
- |
- |
||||
- за виданими авансами |
180 |
26293 |
3622 |
19,62 |
5,76 |
-22671,00 |
-13,86 |
13,78 |
-86,22 |
||||
- з нарахованих доходів |
190 |
0 |
6 |
0,00 |
0,01 |
6,00 |
0,01 |
- |
- |
||||
- із внутрішніх розрахунків |
200 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
||||
Інша поточна дебіторська заборгованість |
210 |
9 |
11 |
0,01 |
0,02 |
2,00 |
0,01 |
122,22 |
22,22 |
||||
Продовження дод. К
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
Грошові кошти та їх еквіваленти: |
|
|
|
|
|
- |
|||
- в національній валюті |
230 |
3458 |
154 |
2,58 |
0,25 |
-3304,00 |
-2,34 |
4,45 |
-95,55 |
- у т.ч. в касі |
231 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
- в іноземній валюті |
240 |
124 |
205 |
0,09 |
0,33 |
81,00 |
0,23 |
165,32 |
65,32 |
Інші оборотні активи |
250 |
5045 |
481 |
3,76 |
0,77 |
-4564,00 |
-3,00 |
9,53 |
-90,47 |
Усього за розділом II |
260 |
132548 |
62229 |
98,90 |
99,02 |
-70319,00 |
0,12 |
46,95 |
-53,05 |
III. Витрати майбутніх періодів |
270 |
22 |
89 |
0,02 |
0,14 |
67,00 |
0,13 |
404,55 |
304,55 |
IV. Необоротні активи та групи вибуття |
275 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
Баланс |
280 |
134021 |
62847 |
100,00 |
100,00 |
-71174,00 |
0,00 |
46,89 |
-53,11 |
Пассив |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
I. Власний капітал |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Статутний капітал |
300,00 |
1154 |
1154 |
0,86 |
1,84 |
0,00 |
0,98 |
100,00 |
0,00 |
Пайовий капітал |
310,00 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
Додатковий вкладений капітал |
320,00 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
Інший додатковий капітал |
330,00 |
687 |
687 |
0,51 |
1,09 |
0,00 |
0,58 |
100,00 |
0,00 |
Резервний капітал |
340,00 |
106 |
106 |
0,08 |
0,17 |
0,00 |
0,09 |
100,00 |
0,00 |
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) |
350,00 |
140 |
583 |
0,10 |
0,93 |
443,00 |
0,82 |
416,43 |
316,43 |
Неоплачений капітал |
360,00 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
Вилучений капітал |
370,00 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
Накопичена курсова різниця |
375,00 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
Усього за розділом I |
380,00 |
2087 |
2530 |
1,56 |
4,03 |
443,00 |
2,47 |
121,23 |
21,23 |
Частка меншості |
385,00 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
II. Забезпечення наступних виплат та платежів |
|
|
|
|
|
|
|||
Забезпечення виплат персоналу |
400,00 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
Інші забезпечення |
410,00 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
Сума страхових резервів |
415,00 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
Сума часток перестраховиків у страхових резервах |
416,00 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
Закінчення дод. К
Цільове фінансування |
420,00 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
Усього за розділом II |
430,00 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
ІІІ. Довгострокові зобов’язання |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Довгострокові кредити банків |
440,00 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
Інші довгострокові фінансові зобов’язання |
450,00 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
Відстрочені податкові зобов’язання |
460,00 |
0 |
155 |
0,00 |
0,25 |
155,00 |
0,25 |
- |
- |
Інші довгострокові зобов’язання |
470,00 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
Усього за розділом III |
480,00 |
0 |
155 |
0,00 |
0,25 |
155,00 |
0,25 |
- |
- |
ІV. Поточні зобов’язання |
|
|
|
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
Короткострокові кредити банків |
500,00 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
Поточна заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями |
510,00 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
Векселі видані |
520,00 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги |
530,00 |
93502 |
55746 |
69,77 |
88,70 |
-37756,00 |
18,93 |
59,62 |
-40,38 |
Поточні зобов’язання за розрахунками: |
|
|
|
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
- з одержаних авансів |
540 |
30271 |
2881 |
22,59 |
4,58 |
-27390,00 |
-18,00 |
9,52 |
-90,48 |
- з бюджетом |
550 |
1835 |
96 |
1,37 |
0,15 |
-1739,00 |
-1,22 |
5,23 |
-94,77 |
- з позабюджетних платежів |
560 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
- зі страхування |
570 |
15 |
5 |
0,01 |
0,01 |
-10,00 |
0,00 |
33,33 |
-66,67 |
- з оплати праці |
580 |
883 |
67 |
0,66 |
0,11 |
-816,00 |
-0,55 |
7,59 |
-92,41 |
- з учасниками |
590 |
925 |
691 |
0,69 |
1,10 |
-234,00 |
0,41 |
74,70 |
-25,30 |
- із внутрішніх розрахунків |
600 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
Зобов'язання, пов'язані з необоротними активами та групами вибуття, утримуваними для продажу |
605 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
Інші поточні зобов'язання |
610 |
4503 |
676 |
3,36 |
1,08 |
-3827,00 |
-2,28 |
15,01 |
-84,99 |
Усього за розділом IV |
620 |
131934 |
60162 |
98,44 |
95,73 |
-71772,00 |
-2,72 |
45,60 |
-54,40 |
V. Доходи майбутніх періодів |
630 |
0 |
0 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
- |
- |
Баланс |
640 |
134021 |
62847 |
100,00 |
100,00 |
-71174,00 |
0,00 |
46,89 |
-53,11 |