Причин цьому багато: зміна кола спілкування, зміна місця проживання, знайомство з новим науковим колективом та правилами роботи. Грубо кажучи, модель поведінки людини виходить за звичні, усталені рамки.
Найчастіше молодих людей ще лякає таке почуття як «відповідальність». Адже студентське життя – це наступний етап дорослішання людини, наступний крок вгору соціальними сходами.
Звісно, період адаптації залежить від особистих якостей кожного студента.
Впевненість у собі, набуті раніше знання та знайомства, інтерес до наук, життєвий досвід та здатність долати труднощі – безумовно, відіграє вирішальну роль у проходженні цього етапу. Західні психологи вже давно розробили низку порад для студентів, що надійшли. Нижче ми їх розглянемо:
1. З перших днів – почніть налагоджувати контакти з людьми.
Кожній людині потрібне здорове спілкування. Це стосується як одногрупників, так і наукового складу університету. Кожна людина по-своєму унікальна, зі своїми інтересами, захопленнями та страхами, тому з перших днів варто вчитися навику комунікації.
Знайдіть своє коло спілкування, при цьому не забувайте спілкуватися з іншими учнями, оскільки можливо в цей момент вони займаються таким же пошуком. «Свої» люди відчуваються відразу, а знайти друзів за часів шкільного та студентського життя – значно легше, ніж у подальшому.
Також необхідно знати професорський склад. Намелькайтеся, беріть участь в обговореннях у класі, але не забувайте, що занадто «завзяті» учні – часто не знаходять підтримки своїх одногрупників.
2.Будьте організовані. Ставте собі мети.
Ще Сенека писав: "Хто живе без мети попереду, той завжди блукає".
Подумайте, чого Ви хочете досягти в цьому житті, якою професією мати? Що Вам для цього потрібно зробити?
Не забувайте, що: «У великих розумів є цілі, інші бажання.»
Поставте собі за мету і поступово йдіть до її досягнення. Радійте маленьким перемогам, отримуйте нові навички, що сприяють її досягненню, і незабаром вона Вам підкориться. Необхідно пам'ятати, що не завжди вдається йти однаковими кроками, завжди знайдеться час для маленьких падінь та розчарувань, але головне – йти однією дорогою.
Навчіться керувати своїм часом! Більшість Ваших одногрупників має таку ж кількість навчальних годин, що і Ви, але деякі вміють краще ними розпоряджатися. Прочитайте підручники з тайм-менеджменту, витрачайте свій час раціонально, навчитеся ставити пріоритети і нагорода не забариться.
3. Здоровий сон та харчування.
Приділяйте своєму денному раціону достатньо уваги. Зрозуміло, що кожен день одночасно приймати їжу не вийде – але варто до цього прагнути. Використовуйте достатню кількість білків та фруктів, не забуваючи при цьому займатися спортом. Добре збалансована їжа та регулярне виконання фізичних вправ – сприяє підвищенню енергії, яка є одним із головних факторів досягнення успіху.
4. Робота.
Робота лише за необхідності. Якщо є можливість приділяти більше часу навчанню, то не варто цим жертвувати. Працюючи повний день з метою забезпечення прибутку роботодавцю – Ви тим самим забираєте свій час, який призначається для здобуття освіти. Зрозуміло, що найчастіше навчання є платним і гроші життєво необхідні, але й у такому разі – розподіліть доступний час на їхнє заробляння не на шкоду своїй освіті. Цілком можливо, що неповний робочий день – вихід із ситуації для багатьох учнів.
5. Не розчаровуйтесь! Будьте на увазі.
Ще Бродський має чудове есе на тему туги, зрозуміло, що рано чи пізно вона накочує, змушуючи нас сумніватися у своїх силах і здібностях, але не приділяйте цьому уваги. Стає кращим той – хто завжди і за будь-яких обставин бачить вихід із ситуації, часом, чим оригінальніший цей вихід – тим більше розвинені лідерські якості людини. Не забувайте слова Едіссона: «Я не зазнав поразок. Я просто знайшов 10 000 способів, які не працюють».
Дивіться оптимістичніше на життя і воно обов'язково Вам відповість своєю усмішкою!
Успіхів у Вашому навчанні!