2428. Контролінг, задачі АМУ
1. Для нового виробничого середовища характерні: більша гнучкість, підвищена готовність задовольняти споживчі вимоги, менші партії, безперервне поліпшення й підвищення уваги до якості. У таких умовах звичайні підконтрольні показники контролінгу, у кращому разі, є нерелевантними в гіршому – приводять до омани.
Потрібно:
♦ Пояснити сутність наведеного вище твердження. Показати на конкретних прикладах Ваше відношення (тобто Ви прихильник або противник цього?).
♦ Пояснити, якими способами контролери-аналітики можуть адаптувати надані підприємствам послуги до нових умов.
2. Відсутність зміни прибутку в неприбуткових підприємствах породжує проблеми виміру їхньої ефективності й продуктивності.
♦ Пояснити, чому відсутність показника прибутку може бути причиною зазначених вище проблем?
♦ Обґрунтувати, у якому ступені ця проблема характерна для видів діяльності структури бізнесу, тобто підприємств, що намагаються дістати прибуток. Підтвердити відповідь прикладами.
3. У системі контролінгу приділяється велика увага прийомам, що допомагають приймати рішення й здійснювати керування витратами. Через свою сфокусованість, головним чином, на внутрішніх аспектах функції контролінгу зазнають критики за те, що цей підхід не забезпечує інформацією, необхідною для аналізу того, як підприємство рухається вбік досягнення поставлених цілей.
Потрібно:
♦ Пояснити, як стратегічний контролінг може надати інформацію, що відповідає потребам менеджерів вищих рівнів керування з погляду досягнення корпоративних цілей.
4. На меблевій фабриці поставлене завдання: збільшити виробництво спальних гарнітурів з 600 до 800 од. у рік. Для цього необхідні капітальні вкладення на суму 100 000 грн.
Передбачуваний строк експлуатації придбаного встаткування - 10 років.
Спальний гарнітур можна виготовити із собівартістю 1 850 грн. і продати за 2 000 грн.
Потрібно:
Визначити рентабельність і окупність (строк амортизації) інвестицій.