2607. Індивідуальне завдання з предмету інтелектуальна власність та авторське право, КНЕУ
ІНДИВІДУАЛЬНЕ ЗАВДАННЯ
ПЛАН
Теоретичне завдання № 10. Комерційне позначення як об’єкт правової охорони 3
Практичне завдання № 13. 2
Завдання: скласти заявку на реєстрацію ТМ «Sinoptik» щодо крему та парфумерної продукції, скласти ліцензійний договір, предметом якого є одинична ліцензія на використання цього знаку, скласти заяву на реєстрацію ліцензійного договору у Державній службі ІВ України.
Задача № 1. 31
На моніторах, які знаходяться в аеропорту «Бориспіль» і належать рекламній компанії «Б», періодично демонструється рекламний ролик з рекламою послуг компанії «А», при цьому рекламний ролик включає звуковий супровід у вигляді фонограми виконання твору Еніо Моріконе. Жодних дозволів названі суб’єкти не одержали.
- Визначте об’єкти авторського і суміжних прав, що задіяні у наведеній ситуації.
- Визначте первинних суб’єктів вказаних прав.
- Визначте способи використання об'єктів, які мали місце у наведеній ситуації.
- Які види порушень мають місце?
- Які способи захисту авторських і суміжних прав можуть бути застосовані правоволодільцями?
Задача № 2. 35
Яким чином мають бути оформлені дозволи на використання об'єктів?ТОВ «Торгівля» купує в Російській Федерації вироби, що містять промислові зразки, запатентовані в Україні. Власником патенту України є ДП «Еколаб». ТОВ «Торгівля» ввозить вказані вироби в Україну та поставляє їх до мереж торговельних підприємств.
Задача № 3. 37
Між замовником і виконавцем укладено договір на виконання технологічних робіт, в результаті виконання якого було розроблено нову технологію. Причому, внаслідок співпраці в процесі виконання договору між працівниками замовника та виконавця, творцями (винахідниками) нової технології є як працівники замовника, так і працівники виконавця.
Необхідно визначити:
1. Суб’єктний склад правовідносин у вказаній ситуації.
2. Яким чином мають бути оформлені правовідносини між всіма суб’єктами для того, щоб замовник та виконавець мали спільне право на подання заявки та одержання патенту на винахід, об’єктом якого є вказана технологія.
Задача № 4. 39
ТОВ «А» є дистриб’ютором Компанії «Б», яка утворена та діє відповідно до зак-ва Франції. Компанія «Б» має зареєстровану у кількох країнах торговельну марку, однак Україна не є країною реєстрації. Відповідно до дистриб’юторського договору ТОВ «А» купує у Компанії «Б» товари під її торговельною маркою та реалізовує на території України, виконуючи і певні представницькі функції на користь Компанії «Б».
З метою стати ексклюзивним дистриб’ютором товарів Компанії «Б» на території України, ТОВ «А» подало заявку на реєстрацію торговельної марки Компанії «Б» в Україні на себе.
Чи міститься в діях ТОВ «А» ознаки правопорушення? Які способи захисту Компанія «Б» може застосувати?
Дайте обґрунтовані відповіді на вказані питання.
Список використаних джерел