3157.Задачі з корпоративного права
1. Державне підприємство «Протон» домовилось з приватним підприємством «Вега» про безоплатну передачу останньому трьох фрезерних верстатів з числовим програмним управлінням терміном на 2 роки. У свою чергу, згідно з домовленістю, приватне підприємство «Вега» зі своєї сировини виготовило необхідну «Протону» продукцію, яка була ним оплачена.
Чи є законною ця угода? Дайте відповідь з посиланням на чинне законодавство.
2. Відкритим акціонерним товариством «К.-Шевченківська швейна фабрика» на 1 березня 1999 р. було призначено проведення загальних зборів акціонерів з порядком денним: затвердження річних результатів діяльності, звітів і висновків ревізійної комісії, порядку розподілу прибутку і строку та порядку виплати дивідендів.
15 лютого 2010 р. правління акціонерного товариства в місцевій газеті «Надросся» вмістило оголошення про місце, час проведення зборів і порядок денний. Персонального повідомлення, передбаченого статутом (рекомендованого листа), акціонери не отримали. На загальних зборах були присутні 280 акціонерів із загальної кількості 480, які одностайно проголосували згідно з порядком денним. Статутний фонд акціонерного товариства 13,3 тис. грн. Вартість однієї акції – 50 копійок.
Чи правомочні загальні збори акціонерів відкритого акціонерного товариства «К.-Шевченківська швейна фабрика»? Зробіть аргументований висновок з посиланням на чинне законодавство.
3. Правління корпорації «Украгропромбуд» прийняло постанову «Про безкоштовну передачу відділу підготовки і випуску проектів «Агробудтехцентру», який входить до складу корпорації «Украгропромбуд» на правах засновника і є самостійним підприємством. При створенні корпорації «Агробудтехцентр» майно, яке належить йому, у статутний фонд корпорації не передавав, а відділ підготовки і випуску проектів є структурним підрозділом «Агробудтехцентру».
Чи законна постанова правління корпорації «Украгропромбуд»? Дайте відповідь з посиланням на чинне законодавство. Які дії може застосувати «Агробудтехцентр» для захисту своїх прав?
4. Згідно із замовленням № 125 від 01.06.2010 представник закритого акціонерного товариства «Канцтовари» згідно із дорученням № 2 від 03.06.2010 одержав на базі «Облпостача» 1 тис. пакетів паперу на суму 20 тис. грн, на перевезення якого оформлена товарно-транспортна накладна за № 112001. У зв'язку з технічною несправністю автомобіля, на якому повинно здійснюватися перевезення, представник ЗАТ «Канцтовари» звернувся до адміністрації бази з проханням залишити відвантажений папір на території бази до наступного дня. За відсутності належного складського приміщення папір був поміщений в окреме старе приміщення колишнього складу. Уночі, під час грози, у приміщення складу влучила блискавка і виникла пожежа, внаслідок якої папір згорів. ЗАТ «Канцтовари» звернулося до бази «Облпостач» з вимогами про відшкодування збитків в сумі 20 тис. грн, мотивуючи тим, що база прийняла на зберігання папір на своїй території та не забезпечила для цього відповідні умови.
Чи законні вимоги ЗАТ «Канцтовари»? Дайте аргументовану відповідь.
Список використаних джерел
1. Цивільний кодекс України // Відомості Верховної Ради України. – 2003. - №№ 40-44. - Ст.356.
2. Господарський кодекс України // Відомості Верховної Ради України. – 2003. - № 18, № 19-20, № 21-22. - Ст.144.
3. Закон України Про акціонерні товариства // Відомості Верховної Ради України. – 2008. - №№ 50-51. - Ст.384.
4. Щербина В. С. Господарське право : підручник / В. С. Щербина. - 6-те вид., перероб. і допов. - К. : Юрінком Iнтер, 2014. - 640 с.