3701. Кейс з бізнес-фінансування, НАСОА,
ЗМІСТ
Кейс 6 3
Фірма з торгівлі будівельними матеріалами “Стройбат” вивчає можливість реалізації комерційного проекту. Фірма “Стройбат” працює вже п’ять років на ринку Київщини. Бізнес забезпечує досить стабільні прибутки, коефіцієнт рентабельності коливається в межах 21-25%. Фірма придбала нове приміщення під офіс у зручному районі Києва. При цьому вона переїхала зі свого старого приміщення, яке також знаходиться у її власності. У старому приміщенні нещодавно було зроблено євроремонт, воно забезпечено усіма необхідними комунікаціями. Але старе приміщення не влаштовувало фірму через низку причин.
По-перше, це приміщення (площа лише 60 м2) є замалим для фірми, яка останнім часом розширилася і має у штаті 12 офісних співробітників.
По-друге, хоча це приміщення і розташоване в центрі Києва, воно знаходиться на цокольному поверсі, і немає можливості розширити його за рахунок придбання додаткових приміщень для організації складу та виставки-презентації будівельних матеріалів.
Тому коли фінансовий менеджер фірми “Стройбат” два роки тому дослідив позитивну динаміку доходів і побачив можливість накопичувати певну суму коштів для придбання нового приміщення, було вирішено розпочати формування резерву на придбання нового приміщення через два роки. На той час банк пропонував по депозитах з можливістю поповнення рахунку 14% річних.
Керівництво фірми дійшло висновку, що через два роки вони зможуть накопичити певну суму, що дозволить придбати фірмі нове приміщення в центральних районах Києва. За попередніми оцінками, планувалося придбати приміщення площею близько 150 м2. Оціночна вартість такого приміщення близько 400 000 грн.
На сьогодні фірма вдало реалізувала цей проект і переїхала в новий офіс. Залишилося питання зі старим приміщення. У фірми є декілька варіантів:
1. Вона може продати старе приміщення орієнтовно за 185 000 грн., або 35 000 у.о. і покласти ці гроші в банк на депозитний рахунок, за яким нараховується:
1. по гривневих вкладах – 16% річних;
2. по валютних вкладах – 6% річних.
2. Вона може здати старе приміщення в оренду, стягуючи щомісячну орендну плату у розмірі орієнтовно 350 у.о.
Перед керівництвом постало питання: який з варіантів найбільш вигідний з комерційного погляду, бо тримати пусте приміщення у центрі міста є найбільш нерентабельним варіантом.
Аналіз кейсу 6
Дайте відповіді на такі питання на основі інформації кейсу.
1. Визначить, яку суму необхідно було фірмі “Стройбат” щомісячно перераховувати на депозитний рахунок в банку, щоб накопичити необхідний капітал для придбання нового приміщення.
2. Визначить суму річного доходу, яку отримуватиме фірма, якщо продасть старе приміщення і покладе кошти на валютний рахунок в банку.
3. Визначить суму річного доходу, яку отримуватиме фірма, якщо продасть старе приміщення і покладе кошти на гривневий рахунок в банку.
4. Порівняти, який із варіантів буде для фірми вигідніший – тримати гроші на валютному чи гривневому депозиті в банку.
5. Визначить, який з варіантів – оренда чи продаж квартири – є найбільш привабливим з точки зору отримання майбутніх доходів.
6. Який із варіантів обере керівництво фірми? Які ще альтернативні варіанти використання коштів від продажу старого приміщення можливо запропонувати? Обґрунтуйте.
Аналіз кейсу 6 5
ВИСНОВКИ 8
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 9