4274. Економічний аналіз, НУХТ, варіант 4
Тема 1
Розрахувати порівняльний аналітичний баланс на основі форми №1 "Звіт про фінансовий стан підприємства" (бази практики); провести аналіз змін динаміки, структури, структурних зрушень у статтях активу та пасиву, Дослідити забезпеченість оборотними активами, зокрема виробничими запасами та грошовими коштами та показники їх використання на підприємстві. Вказати напрями покращення фінансового стану підприємства за рахунок підвищення ефективності використання оборотних активів підприємства.
Тема 2
На основі Звіту про фінансовий стан підприємства (бази практики) визначити показники фінансового стану та їх зміни на протязі року і в порівнянні з нормативними значеннями, а саме: коефіцієнти фінансової стійкості; автономії, маневренності, забезпечення запасів власним капіталом. Визначити тип фінансової стійкості. У випадку нестійкого фінансового стану, запропонувати напрями підвищення фінансової стійкості підприємства.
Тема 3
Варіант 4
Практичне завдання виконують по варіанту згідно списку студентів групи на основі даних таблиці А.
1) Визначити невідомі статті балансу ;
2) Розрахувати аналітичні фінансові коефіцієнтів за даними статей балансу;
3) дати оцінку аналітичних фінансових коефіцієнтів балансу в динаміці за звітний період та в порівнянні з нормативами.
Коефіцієнт автономії визначається відношенням суми власного капіталу до підсумку балансу, характеризує незалежність від зовнішніх джерел фінансування.
Коефіцієнт мобільності – відношення вартості мобільних (оборотних) коштів до немобільних.
Коефіцієнт маневреності визначається відношенням вартості мобільних коштів за мінусом короткотермінових (поточних) зобов’язань до вартості мобільних коштів.
Коефіцієнт фінансової стійкості визначається відношенням власного капіталу до загальної заборгованості.
Коефіцієнт іммобілізації коштів – відношення вартості основних засобів (за мінусом суми зносу) до підсумку балансу.
В умовах ринкової економіки велике значення має аналіз і оцінка показників платоспроможності для запобігання погіршенню фінансового стану власного підприємства та уникнення зв’язків з сумнівними партнерами.
Коефіцієнт покриття заборгованості визначається відношенням суми ліквідних оборотних активів до короткострокової заборгованості (поточних зобов’язань).
Коефіцієнт абсолютної ліквідності – відношення суми наявних грошових коштів та їх еквівалентів і поточних фінансових інвестицій до короткострокової заборгованості.
Коефіцієнт поточної ліквідності – відношення суми наявних грошових коштів, поточних фінансових інвестицій і розрахунків з дебіторами до короткострокової заборгованості.
Коефіцієнт критичної ліквідності – відношення оборотних активів за виключенням виробничих запасів і незавершеного виробництва до поточних зобов’язань.
Коефіцієнт покриття кредиторської заборгованості за рахунок дебіторської заборгованості визначається відношенням дебіторської заборгованості (за винятком сумнівної) до короткострокової кредиторської заборгованості.
Після визначення аналітичних фінансових коефіцієнтів їх треба порівняти з нормативами, прийнятими в практиці фінансового менеджменту, [8, стор. 64–66] і зробити висновки про фінансовий рейтинг підприємства.
Підчас виконання завдання студент використовує текстову, табличну та графічну форми подання аналітичного матеріалу.